Rozpędzone bmw, drugie auto zamienione w słup ognia, wewnątrz 5-letni chłopczyk i jego rodzice.

Rozpędzone bmw, drugie auto zamienione w słup ognia, wewnątrz 5-letni chłopczyk i jego rodzice.

25 września 2023 Wyłączono przez administrator

Co się stało na autostradzie?

***

W wypadku, do którego doszło na autostradzie A1, zginęła trzyosobowa rodzina z Myszkowa. Po uderzeniu w bariery dźwiękochłonne kia, którą podróżowali Patryk, Martyna oraz ich pięcioletni synek, zamieniła się w płonącą pochodnię.

Inni jadący tą autostradą, zatrzymali się. Usiłowali gasić płomienie gaśnicami, będącymi na wyposażeniu samochodów.

Niestety, żywiołu nie udało się powstrzymać. Cała rodzina poniosła śmierć w płomieniach.

Jeszcze inni ludzie udostępnili nagrania ze swoich rejestratorów jazdy. Nagrania są wstrząsające.

W wypadku, do którego doszło 16 września, uczestniczyło inne auto. Osobowe bmw, rozbite, zatrzymało się kilkaset metrów dalej. Podróżowały nim dwie osoby.

Jacyś ludzie, jadący wtedy autostradą w przeciwnym kierunku, mieli włączone wspomniane rejestratory jazdy. Kamerki nagrały chwile przed wypadkiem oraz sam wypadek, następnie jego skutki (poniżej możecie je zobaczyć).

Na nagraniach widać zbliżające się z dużą prędkością światła. I w pewnym momencie eksplozję.

Czy bmw uderzyło w tył kii? Czy może zetknęło się z nią bokiem? A może przebieg wypadku był jeszcze inny?

Zadziwia postawa policji. Do tragedii doszło na odcinku przebiegającym w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego.

Początkowo policja informowała, że kia uderzyła w bariery „z niewyjaśnionych przyczyn”. Przemilczano fakt, że w wypadku brały udział dwa samochody. Dopiero, gdy w sieci pojawiły się filmiki i komentarze, wtedy policja to przyznała.

Odnosząc się do tej tragedii, policja wreszcie przyznała, że w wypadku uczestniczyło bmw. Wreszcie też policja wydała apel o to, by zgłaszali się ewentualni świadkowie.

Oświadczenie policji publikujemy poniżej. Poniżej również możliwość zobaczenia nagrania.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Tu oświadczenie policji. Możliwość obejrzenia nagrań sprzed wypadku a także pokazującego moment wypadku i jego skutki – pod nim.

„W związku z dużym zainteresowaniem opinii publicznej tragicznym wypadkiem do którego doszło 16 września 2023 roku około godziny 20:00 na 339 km drogi A1 na wysokości miejscowości Sierosław informujemy, iż w tej sprawie prowadzone jest obecnie śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie Trybunalskim, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Na chwilę obecną wiadomo, że brały w nim udział dwa pojazdy: bmw oraz kia. Policjanci zabezpieczyli szereg śladów, przesłuchali świadków. Na miejscu obecny był również prokurator, który nadzorował pracę funkcjonariuszy. Dotarliśmy również do szeregu nagrań z kamer, które mamy nadzieję pozwolą wyjaśnić co było przyczyną tej ogromnej tragedii. Przedmiotem tego śledztwa jest również wyjaśnienie czy zachowanie kierującego bmw miało bezpośredni wpływ na zaistnienie przedmiotowego zdarzenia. Cały czas apelujemy do świadków tego tragicznego wypadku o kontakt z Komendą Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Każda informacja, która pozwoli nam na jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy jest dla nas niezmiernie cenna”.

Moment wypadku. To nagranie zostało opublikowane na kanale „Bandyci drogowi” na Facebooku. Aby obejrzeć i uaktywnić link, wystarczy przytrzymać na nim palec:
https://www.facebook.com/watch/?v=4685231955034723&t=6

Z kolei to nagranie pokazuje już skutki wypadku. Aby obejrzeć i uaktywnić link, wystarczy przytrzymać na nim palec:
https://www.facebook.com/watch/?v=204502632646921&t=2

Tu widać z jaką prędkością pędziło bmw. Z komentarza wynika, że było to ponad 300 km/h, co wydaje nam się mało p prawdopodobne:
https://youtu.be/CAnJta7_kes