Remont łazienki za rządową dotację?

Remont łazienki za rządową dotację?

23 września 2023 Wyłączono przez administrator

Taką ofertę otrzymała mieszkanka Katowic.

***

Do jednej z mieszkanek stolicy woj. śląskiego zatelefonował urzędnik. Poinformował, że w ramach rządowego programu „Łazienka +” może ona ubiegać się o dotację wynoszącą do 4,5 tys. zł.

Te pieniądze pozwolą jej wyremontować łazienkę. Jest tylko jeden warunek – trzeba wpuścić urzędnika, który oceni stan łazienki.

Kobieta śledzi bieżące aktualności. Słyszała o „500 +” i o „800 +”.

A także o „Mieszkaniu +” i o „Senior +”. Jednak o „Łazience +” nie słyszała.

Odpowiedziała dzwoniącemu do niej urzędnikowi, że nic nie wie o takim programie. Podejrzewa nawet, że nie jest on urzędnikiem i dzwoni na policję.

Wtedy „urzędnik” szybko zakończył rozmowę. Zaś katowiczanka rzeczywiście zadzwoniła na Komendę Miejską Policji w Katowicach i poinformowała o – jej zdaniem – próbie oszustwa.

Okazało się, że miała rację. Oszuści próbowali w ten sposób dostać się do jej mieszkania.

Po co? To raczej oczywiste.

Tak samo jak w przypadku wizyt panów „z elektrowni”, „z gazowni”, „wodociągów” czy „administracji”, jeden odwracałby uwagę kobiety w łazience a inny w tym czasie przeszukiwał mieszkanie.

Wiele starszych osób zostało w ten sposób okradzionych. Policja ostrzega przed nową formą oszustwa a cały komunikat policji publikujemy poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat policji

Katowiccy policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod osoby realizujące rzekomo program rządowy „Łazienka +”, dzięki któremu seniorzy mogą uzyskać dofinansowanie remontu łazienki w kwocie 4,5 tys. zł. Trzeba się tylko umówić na wizytę z przedstawicielem w swoim mieszkaniu. Informujemy, że nie ma takiego programu i dofinansowania, a osoby dzwoniące do nas z taką propozycją to oszuści. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki naszego miasta, która informowała go, że przed chwilą oszuści usiłowali się z nią umówić na spotkanie w jej mieszkaniu, w ramach rządowego programu „Łazienka +”. Oszust rozmawiający z kobietą przez telefon poinformował, że może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje w kwocie 4,5 tys. zł remont łazienki. Dzwoniący mężczyzna stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki…

Na szczęście kobieta zareagowała przytomnie na te „rewelacje” i stanowczo powiedziała, że żadnego takiego programu nie ma, nikt nie prowadzi dofinansowania remontu łazienki i że natychmiast dzwoni na Policję, zgłaszając usiłowanie oszustwa. Postawa mieszkanki Katowic jest godna naśladowania. Kobieta nie tylko nie uwierzyła oszustowi, ale natychmiast stanowczo zakończyła rozmowę i powiadomiła o całym zajściu policjantów, aby ci ostrzegli innych seniorów.

Szanowni Państwo, oszuści cały czas modyfikują swoje metody i poszukują nowych sposobów, aby wprowadzić w błąd i ukraść oszczędności całego życia. Weźmy przykład z mieszkanki Katowic i przerywajmy takie rozmowy, odkładając słuchawkę telefonu. Zgłaszajmy natychmiast takie sytuacje na Policji. Bądźmy czujni i bezpieczni!