Poszukiwany jest sprawca groźnego wypadku, do którego doszło w centrum Katowic.

Poszukiwany jest sprawca groźnego wypadku, do którego doszło w centrum Katowic.

26 września 2023 Wyłączono przez administrator

Wymusił pierwszeństwo na motocykliście i odjechał nie udzielając mu pomocy.

***

Do tego wypadku doszło 23 sierpnia na ul. Wita Stwosza. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście.

Ten, by uniknąć zderzenia z samochodem, odruchowo wykonał tzw. manewr obronny. Niestety sam nie ustrzegł się przed wypadkiem.

Motocykl suzuki uderzył w bariery energochłonne.

Z oficjalnego komunikatu nie wynika, jakie obrażenia odniósł motocyklista. Niemniej, na tym drugim kierowcy spoczywał obowiązek, by sprawdzić stan ofiary wypadku, udzielić jej pierwszej pomocy a także wezwać pogotowie.

Tego wszystkiego kierowca samochodu nie uczynił. Uciekł z miejsca wypadku nie sprawdzając, jaki jest stan motocyklisty.

Policja w oficjalnym komunikacie prosi wszystkich ewentualnych świadków o kontakt. Policjanci liczą, że dzięki pomocy ludzi, tożsamość kierowcy samochodu zostanie ustalona.

Komunikat policji poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat policji.

Katowiccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 23 sierpnia 2023 roku w Katowicach przy ul. Wita Stwosza. Kierujący nieznanym pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doprowadził do zderzenia drogowego. Nieznany kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby będące świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Katowicach ul. Lompy 19 lub o kontakt telefoniczny tel. 47 85 124 16, 47 85 129 58, 47 85 125 55.

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia 2023 roku w Katowicach przy ul. Wita Stwosza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznany kierujący nieustalonym samochodem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki Suzuki. Motocyklista w wyniku wykonania manewru obronnego stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery energochłonne. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia.

Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt osobisty z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19 lub o kontakt telefoniczny tel. 47 85 124 16, 47 85 129 58, 47 85 125 55.