Ośmiolatka została potrącona na pasach znajdujących się bezpośrednio w pobliżu szkoły.

Ośmiolatka została potrącona na pasach znajdujących się bezpośrednio w pobliżu szkoły.

6 września 2023 Wyłączono przez administrator

Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec LPR.

***

Do wypadku doszło dziś w Zabrzu o 8.30. Dziewczynka została potrącona na pasach, przy ul. Piłsudskiego w Zabrzu.

Przejście znajduje się bezpośrednio w pobliżu szkoły. Za kierownicą volkswagena polo, który najechał na dziecko, siedziała 69-letnia kobieta.

Obrażenia dziewczynki były bardzo poważne. Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Ten przewiózł ośmiolatkę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Policjanci zatrzymali kierującej jej prawo jazdy. Badają okoliczności wypadku.

Przypominają też o kilku ważnych rzeczach, o których należy pamiętać. Poniżej apel policji.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Policja apeluje:

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Kierowco, przed przejściem dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność.

Przypominamy!

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.

To nie zwalnia pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Niedopuszczalnym jest wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Niezależnie czy jesteśmy pieszym, czy kierowcą danego dnia, powinno nam jednakowo zależeć na naszym wspólnym bezpieczeństwie. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni.

Warto też, aby rodzice i opiekunowie regularnie przypominali dzieciom o zasadach prawidłowego korzystania z drogi, rodzajach zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ruchem kołowym, w tym sposobach unikania wypadków podczas jazdy rowerem czy hulajnogą.

 

Fot. policja