Od jutra roboty na Sokolskiej w Katowicach.

Od jutra roboty na Sokolskiej w Katowicach.

24 września 2023 Wyłączono przez administrator

Wkrótce będą tam wydzielone pasy dla rowerzystów.

***

Robotnicy jutro rozpoczną usuwanie oznakowania poziomego. Zastąpi je nowe oznakowanie – wymalowane na jezdni.

W przyszłości część jezdni dostępna ma być wyłącznie dla rowerzystów. Tak jak to jest na niektórych innych ulicach Katowic.
Dla kierowców to nic nowego. Dla rowerzystów również. Ciekawe, jak przyjmie się nowe rozwiązanie w tym akurat miejscu.

Inne prace prowadzone będą (koniec września i początek października) na skrzyżowaniach Sokolskiej z Chorzowską i Morcinka. Tam nastąpi przebudowa sygnalizacji świetlnej.

W przyszłości przeprowadzone zostaną na ul. Sokolskiej prace brukarskie. Mają one być tak prowadzone, by nie powodować utrudnień.

Cały komunikat na ten temat poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat o pracach

Rozpoczęcie prac nad pasami rowerowymi na ul. Sokolskiej
w Katowicach – komunikat prasowy MZUiM
Od 25 września mieszkańcy Katowic mogą spodziewać się ważnych zmian na ul. Sokolskiej. Prace związane z wykonaniem pasów rowerowych na tym popularnym szlaku komunikacyjnym wkrótce się rozpoczną, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu drogowego.
W pierwszym etapie prac – koncentrującym się na wykonaniu oznakowania cienkowarstwowego – zaplanowano zdzieranie starego oznakowania poziomego, które ma trwać od 25.09 do 28.09. Następną kwestią będzie trasowanie nowego oznakowania oraz jego wykonanie, które potrwa planowo do 30 września, co oznacza malowanie pasów rowerowych i innych niezbędnych oznaczeń.
Oczywiście musimy pamiętać, że terminy te są uzależnione od warunków pogodowych, ale zakładamy, że prace zostaną zakończone maksymalnie do 15 października.
W międzyczasie planowane są także modernizacje sygnalizacji świetlnej na trasie: Sokolska – Chorzowska, w dniach 29 września do 1 października. Sokolska – Morcinka, w dniach 2 do 8 października. W ww. terminach prace nad modernizacją sygnalizacji mogą wpływać na płynność ruchu.
Kolejnym krokiem będą planowane prace brukarskie, które nie będą miały większego wpływu na ruch pojazdów oraz pieszych. Cały projekt, włączając w to oznakowanie oraz prace brukarskie, jest realizowany przy wsparciu budżetu w wysokości prawie 890 tys. złotych. Mimo ograniczonych środków finansowych, planujemy dostosować trasę Sokolską do potrzeb rowerzystów, aby zapewnić im bezpieczne i wygodne warunki podróżowania.
Bądźmy cierpliwi i zrozumiali wobec ewentualnych zakłóceń w płynności w ruchu, które mogą wystąpić w trakcie prac. Efekty naszych działań przyniosą korzyści dla wszystkich mieszkańców Katowic korzystających z tej trasy.

Za KAW, fot. Pixabay