Od dziś spore utrudnienia w centrum Katowic.

Od dziś spore utrudnienia w centrum Katowic.

21 września 2023 Wyłączono przez administrator

Mogą się tworzyć zatory.

***

Drogowcy zamykają część jezdni ul. Grundmanna w centrum miasta. Samochody, kierujące się w stronę DTŚ, będą jechały zwężeniem.

Nie będzie można zjechać w ul. Opolską – w tym celu należy korzystać z objazdu poprzez ul. gliwicką.

Poniżej pełna informacja na ten temat w urzędowym komunikacie.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Zamknięcie odcinka wschodniej jezdni na ul. Grundmanna – trwają prace w ramach połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza.
W czwartek 21 września wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wdroży kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Jezdnia wschodnia ul. Grundmanna – na odcinku od skrzyżowania z Opolską w kierunku ul. Chorzowskiej – będzie zamknięta. Ruch ma odbywać się skrajnym pasem drugiej jezdni.
Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza. Na tym etapie działań, od czwartku:
Zamknięta będzie wschodnia jezdnia ul. Grundmanna w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej od skrzyżowania z ul. Opolską do nowopowstałej przewiązki.
Długość tego odcinka wynosi około 220 metrów. Ruch w tym miejscu – w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej – będzie prowadzony skrajnym pasem lewej jezdni.
W związku z tym nie będzie też możliwości wjechania w ul. Grundmanna od ul. Opolskiej. Jadący z tego kierunku będą musieli korzystać z objazdu i kierować się na ul. Grundmanna przez ulicę Gliwicką.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków.
Przedłużenie ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna – o wartości ponad 36 mln zł – to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

 

Fot. Pixabay