Muflon na poboczu ulicy to zagrożenie dla niego i dla ludzi.

Muflon na poboczu ulicy to zagrożenie dla niego i dla ludzi.

18 września 2023 Wyłączono przez administrator

Muflon na poboczu ulicy. To prawdziwa sensacja przyrodnicza, ale też zagrożenie.

***

Od jakiegoś czasu to piękne zwierzę pojawia się w pobliżu pętli autobusowej przy kopalni Wesoła w Mysłowicach. Przypuszczalnie uciekło z jakiejś hodowli.

Kilka prób jego odłowienia, przeprowadzonych przez osoby związane ze schroniskiem dla zwierząt w Katowicach, nie dało rezultatu. Muflon pozostaje nieuchwytny.

W tym stanie rzeczy stanowi on zagrożenie dla siebie i dla ludzi. Jeśli wbiegnie pod przejeżdżający samochód, może nawet dojść do tragedii.

W tej sprawie zwróciliśmy się do prezydenta Mysłowic oraz do mysłowickiej straży miejskiej. Chodzi przecież o bezpieczeństwo ludzi.

Pisaliśmy: „W pobliżu pętli autobusowej przy kopalni Wesoła regularnie pojawia się muflon. Sytuacja ta, nie dość, że niecodzienna, stanowi zagrożenie dla tego zwierzęcia, jak i dla osób przejeżdżających w samochodach.

W tej kwestii zwróciłem się do straży miejskiej, lecz jako że Urząd Miasta z pewnością zajmuje się tematyką bezpieczeństwa mieszkańców chciałbym również i od Państwa otrzymać odpowiedzi dotyczące tego: czy wiadomo Państwu o takiej sytuacji, czy jakieś działania były prowadzone a jeśli nie to czy będą?”

E-mail został wysłany na trzy różne adresy poczty: prezydenta Mysłowic, ogólny mysłowickiego magistratu oraz urzędnika odpowiedzialnego za tzw. komunikację społeczną. Mało prawdopodobne więc, by nikt go nie odczytał.

E-mail został wysłany cztery dni temu. Do dziś nie ma żadnej odpowiedzi. A przecież sprawa dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców to chyba pilna sprawa.

Dziś ponowimy pytanie.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***