Jakim jest wojewodą dzisiejszy kandydat na posła?

Jakim jest wojewodą dzisiejszy kandydat na posła?

19 września 2023 Wyłączono przez administrator

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek chce zostać posłem. Sprawdzamy więc, jak radził sobie na pełnionym ciągle jeszcze stanowisku.

***

W tym celu wracamy do okresu najtrudniejszego w ostatnich dziejach Polski. Najtrudniejszego również w całym okresie, gdy były radny Gliwic Jarosław Wieczorek sprawował już funkcję wojewody.

Chodzi o okres pandemii. Gdy dziesiątki tysięcy mieszkańców woj. śląskiego drżały o życie swoje i najbliższych. Gdy masowo kierowano nas na izolację i kwarantannę. Gdy były wielkie problemy z dostaniem się do lekarza czy do szpitala, z kontynuacją leczenia i przeprowadzaniem badań.

W tym czasie Jarosław Wieczorek, jako wojewoda śląski, był przedstawicielem rządu na naszym terenie. Spoczywała na nim ogromna odpowiedzialność.

Mamy raport. Niżej podpisany (Mateusz Cieślak) dokładnie go przestudiował. Jest to wstrząsający dokument.

Chodzi o raport z kontroli przeprowadzonej na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w jednym z działających na terenie województwa śląskiego laboratoriów COVID-19. Wcześniej kontrolowane były inne takie laboratoria.

Raport ten wskazuje na szereg nieprawidłowości, mających miejsce w tymże laboratorium. Kontrolujący zauważyli na przykład, że przez szereg miesięcy firma będąca właścicielem laboratorium składała do Ministerstwa Zdrowia oświadczenia niezgodne ze stanem faktycznym.

W badanych dokumentach stwierdzono zamazywanie tekstu. Duża część dokumentacji już po trzech miesiącach działania laboratorium została wywieziona – przy czym kontrolującym nie okazano wykazu dokumentów, które z siedziby laboratorium wywieziono.

Nie są to jedyne i nie są to najważniejsze uchybienia, jakie tam stwierdzono. W laboratorium – wirusologicznym bądź co bądź – stwierdzono problemy z działaniem śluz ora oddzieleniem strefy czystej od strefy brudnej.

Cóż na to wojewoda? W ogóle nie odpowiadał na niektóre nasze pisma wskazujące na konieczność bardzo dokładnego przyjrzenia się temu laboratorium.

Działało ono przez całe 2020 i 2021 lata i przerwało działalność dopiero w 2022 r. NFZ wypłacił mu – co sprawdziliśmy – około 180 mln zł.

Panie wojewodo. Co pan na to? Na niektóre pytania nie odpowiedział pan do dziś. Może więc teraz uzyskamy odpowiedź?

***

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

 

Fot. ŚUW.