10 lat więzienia za kieszeń, w której było 50 zł?

10 lat więzienia za kieszeń, w której było 50 zł?

7 września 2023 Wyłączono przez administrator

Taką wartość miał banknot wsunięty do kieszeni strażnika miejskiego. Oczywiście strażnik był w mundurze a nie w jeansach.

Kierowca, który nieprawidłowo zaparkował, chciał uniknąć mandatu, wręczając łapówkę strażnikowi miejskiemu z Katowic. Co się skończyło skuciem rąk a może skończyć więzieniem.

49-letni mężczyzna postanowił uniknąć mandatu za parkowanie w miejscu niedozwolonym, próbując przekupić strażnika miejskiego. Jak się okazało, próba ta była nieudana, a sprawca teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Lompy w Katowicach, gdzie strażnicy miejscy patrolujący miasto zauważyli nieprawidłowo zaparkowany samochód. Po zauważeniu blokady na kole auta, właściciel pojazdu wezwał funkcjonariuszy w celu jej usunięcia.
Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia i był świadomy, że czeka go mandat w wysokości 100 zł oraz punkt karny. Postanowił załatwić sobie 50-procentowy „rabat”.

49-latek postanowił wręczyć jednemu ze strażników 50 zł, mając nadzieję, że w ten sposób uniknie wyższej kary i punktów. Banknot wsunął do kieszeni munduru funkcjonariusza.

Jednak strażnik miejski nie dał się przekupić. Natychmiast powiadomił o próbie przekupstwa katowickich policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę. 50-złotowy banknot zabezpieczono jako dowód przestępstwa.

Za próbę przekupstwa kierowcy grozi teraz kara do 10 lat więzienia. Na czas postępowania 49-latek został objęty policyjnym dozorem, a zabezpieczona gotówka może zostać przeznaczona na poczet przyszłych kar.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Fot. Pixabay.