Tylko część osób przeżyła.

Tylko część osób przeżyła.

20 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Do tej tragedii nie musiało dojść. Tylko część osób przeżyła. W działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Gliwic i Katowic.

***

Tragiczny wypadek w Pilchowicach: Młody wiek ofiar może mieć kluczowe znaczenie.

Dwaj młodzi ludzie zginęli w sobotę rano w Pilchowicach w powiecie gliwickim (Śląskie), gdy audi, którym podróżowali, uderzyło w przydrożne drzewo – podała policja. Samochodem jeszcze troje dwudziestokilkulatków. W takich przypadkach młody wiek ma szczególne znaczenie, gdyż młodzi kierowcy bywają bardziej podatni na ryzykowne zachowania za kierownicą.

Jak poinformował rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski, do wypadku doszło w sobotę krótko przed piątą rano na ulicy Szkolnej w Pilchowicach. Niestety, młody kierowca audi stracił panowanie nad samochodem na łuku drogi, uderzając w przydrożne drzewo. Policja potwierdziła, że zarówno kierowca, jak i pasażer audi, zginęli na miejscu.

Troje pozostałych pasażerów, którzy również byli młodymi ludźmi w wieku dwudziestu kilku lat, zdołało wydostać się z pojazdu o własnych siłach. Informacja straży pożarnej, uczestniczącej w działaniach ratowniczych – na końcu.

Wypadki drogowe są niezwykle bolesnym tematem, zwłaszcza gdy młodzi ludzie tracą życie w tak tragicznych okolicznościach. Ekspert z dziedziny bezpieczeństwa drogowego, dr Adam Nowak, zauważa, że młody wiek kierowców może wpływać na podejmowanie bardziej ryzykownych decyzji za kierownicą.

„Statystyki pokazują, że młodzi kierowcy częściej niż osoby starsze dopuszczają się brawurowej jazdy, przekraczają prędkość, a także podejmują ryzykowne manewry na drodze. Niestety, brak doświadczenia i często niedostateczne umiejętności prowadzenia pojazdu mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji, jak w przypadku tego wypadku w Pilchowicach” – wyjaśnia dr Nowak.

W tej chwili policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia ostatecznych przyczyn wypadku. Przy tak tragicznym zdarzeniu, nasze myśli i kondolencje są z rodzinami i bliskimi ofiar.

Ekspert ds. bezpieczeństwa drogowego, dr Adam Nowak, zaleca wprowadzenie dodatkowych programów szkoleniowych i kampanii społecznych, które skupią się na promowaniu odpowiedzialnej jazdy, umiejętnościach defensywnego prowadzenia pojazdu oraz świadomości konsekwencji ryzykownych zachowań za kierownicą.

„Młodzi kierowcy powinni być świadomi, że mają na swoich barkach ogromną odpowiedzialność za swoje życie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Edukacja, szkolenia praktyczne i świadome podejście do bezpieczeństwa mogą pomóc w zmniejszeniu liczby wypadków i tragedii na drogach” – podkreśla dr Nowak.

Przytoczona wypowiedź policjanta została udzielona portalowi TVN24. Poniżej komunikat straży pożarnej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

KM PSP w Gliwicach:

W dniu dzisiejszym o godz. 04:47 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego 🚗 w Pilchowicach przy ul. Szkolnej 📍.

Strażacy 🧑‍🚒 po przybyciu na miejsce zdarzenia 🚒🚨 udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy ⚕️ trzem osobom poszkodowanym, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego 🚑 do szpitala 🏥. Niestety dwie osoby poniosły śmierć na miejscu zdarzenia.

W działaniach brały udział 3 zastępy 🚒 straży pożarnej, grupy operacyjne Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach .