Tak przerażającego wypadku w Katowicach dawno nie było.

Tak przerażającego wypadku w Katowicach dawno nie było.

27 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Rozbite dwie osobówki i tir, jedna osoba nie żyje, kolejna ciężko ranna. Śledczy wyjaśniają, jak to możliwe, by na autostradzie A4 na wysokości parku Kościuszki doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

***

Jedna osoba zmarła na miejscu, druga żyła, gdy przystąpiono do akcji ratowniczej. Wezwano śmigłowiec LPR, resuscytacja krążeniowo-oddechowa prowadzona była bardzo długo, jednego z uczestników wypadku nie udało się uratować. Drugiego zdołano przewieźć do szpitala.

Do tej tragedii doszło wczoraj przed godz. 20. pod wiaduktem ul. Kościuszki a jej okoliczności budzą grozę. W wypadku, na pasach w kierunku Wrocławia, uczestniczyły: osobowy lexus, osobowy renault i ciągnik siodłowy z naczepą.

Najprawdopodobniej przebieg wypadku wyglądał następująco: dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą. W wyniku uderzenia jeden tych pojazdów (lexus) podczas jazdy obrócił się i wpadł na pas, którym jechała ciężarówka.

Lexus zablokował ciężarówce drogę, stając do niej przodem. Wtedy to doszło do czołowego zderzenia.

Śledczy będą sprawdzać, czy rzeczywiście tak ten wypadek wyglądał. Na to wskazywało ustawienie wraku lexusa, gdy na miejscu zjawili się strażacy i ratownicy medyczni. Śledczy będą też sprawdzać, który z samochodów osobowych uderzył w drugi pojazd.

Komunikat straży pożarnej z wczoraj – poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

„W dniu 26.05.2023 r. o godz. 19:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku jednego samochodu ciężarowego oraz dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4 kierunek na Wrocław. W jednym z pojazdów osobowych znajdowała się osoba zakleszczona bez funkcji życiowych. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy PSP. Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce skierowane zostały również: śmigłowiec LPR, dwa ZRM oraz Policja. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala oraz stwierdzono zgon drugiej osoby po długiej resuscytacji krążeniowo-oddechowej”.

 

Fot. KM PSP w Katowicach.