Piłkarki nożne z Katowic sięgnęły po mistrzostwo Polski.

Piłkarki nożne z Katowic sięgnęły po mistrzostwo Polski.

29 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Najlepsze w Polsce. Piłkarki nożne z Katowic sięgnęły po mistrzostwo Polski. Gratulujemy wyniku 3:1 w meczu z POLOMarketem Konin i złotego krążka. Ten wielki sukces jest najlepszym wynikiem kobiecej sekcji piłki nożnej w GKS Katowice. Dziewczyny wywalczyły też sobie prawo do występu w Lidze Mistrzyń UEFA!

***

uKOCHane, czyli podopieczne trener Karoliny Koch, zdobyły tytuł najlepszej drużyny w kraju po wygranym meczu wyjazdowym 22. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet.

– Jesteśmy dumni z zawodniczek wielosekcyjnej GieKSy. Dziewczyny zdobywając tytuł Mistrza Polski napisały zupełnie nową kartę w historii miejskiego klubu. Przede wszystkim katowiczanki pokazały charakter. Ze stratą raptem 17 goli są najlepszą defensywą w ekstralidze kobiet. Jednocześnie bardzo dobrze radzą sobie w ataku, co udowadnia bilans 48 zdobytych bramek – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zakończony właśnie sezon Ekstraligi jest niezwykle udany dla GieKSy. Katowiczanki wygrały aż 18 z 22 rozegranych spotkań.

Drużyna pod wodzą trener Karoliny Koch sięgając po mistrzostwo Polski, sprawiła sporą niespodziankę, biorąc pod uwagę przedsezonowe prognozy. Dziewczynom udało się to zrobić pomimo braku w ostatnich spotkaniach najlepszej strzelczyni Amelii Bińkowskiej, która nie mogła dokończyć sezonu ze względu na problemu zdrowotne, wcześniej jednak zdobyła 15 bramek.
W ostatnim spotkaniu zabrakło także Patrycji Kozarzewskiej, która jest już po rekonstrukcji więzadła krzyżowego w prawym kolanie, a wcześniej dołożyła trzy trafienia.

– To jest spełnienie marzeń, zarówno moich jak i zawodniczek – mówiła tuż po ostatnim meczu trener Karolina Koch. – Ja zawsze podkreślam, że tę drużynę stać na wiele i w niedzielę to udowodniłyśmy na boisku. Zagrałyśmy świetny mecz i naprawdę bardzo dobry sezon. Zasłużyliśmy na to mistrzostwo – dodała.

Piłkarki odebrały złote medale oraz mistrzowski puchar w trakcie oficjalnej ceremonii, która odbyła się tuż po zakończeniu meczu GKS-u z Medykiem. Zawodniczki pojawiły się na podium w okolicznościowych koszulkach z hasłem „UKOCHANE”, stworzonych specjalnie z myślą o ich triumfie w mistrzostwach.

Sekcja piłki nożnej kobiet powstała w GKS Katowice w 2015 r. Od tego czasu drużyna piłkarek
sukcesywnie pięła się do góry i notowała kolejne awanse z poziomu III ligi do rozgrywek Ekstraligi.
Od momentu wejścia na najwyższy poziom rozgrywkowy, w 2018 roku, piłkarki GieKSy godnie reprezentowały Katowice na piłkarskich arenach Polski, co owocowało powołaniami do reprezentacji Polski dla najlepszych zawodniczek drużyny.
Kluczową decyzją w historii najmłodszej sekcji GKS Katowice było objęcie w marcu 2022 r. stanowiska pierwszego trenera przez Karolinę Koch, byłą piłkarkę klubu z Katowic i reprezentantkę Polski. 33-letnia trenerka stworzyła w krótkim czasie drużynę, która była w stanie skutecznie i widowiskowo walczyć o największy sukces w historii piłki nożnej kobiet w Katowicach.

Zwycięstwo GKS Katowice w Ekstralidze uprawnia zespół do występu w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń UEFA 2023/2024.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Za WKS UM Katowice.