Pierwszy pokaz stacjonarnego teledysku mappingowego do utworu „W taką ciszę” zespołu UNIVERSE.

Pierwszy pokaz stacjonarnego teledysku mappingowego do utworu „W taką ciszę” zespołu UNIVERSE.

6 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Dziś wieczorem – Pałac Kawalera w Świerklańcu.

***

Dziś wieczorem Świerklaniecki Śpiewaniec. Przekazujemy poniżej informację otrzymaną od stowarzyszenia Wrazidlok:

„Stowarzyszenie WRAZIDLOK, Gmina Świerklaniec i Powiat Tarnogórski zapraszają na wydarzenie, którego kulminacją będzie pokaz pierwszego w Polsce stacjonarnego teledysku mappingowego do utworu „W taką ciszę” zespołu UNIVERSE, który ozdobi fasadę Pałacu Kawalera.

Zapraszamy w strojach z lat ’90 ubiegłego wieku. Stowarzyszenie WRAZIDLOK poczęstuje Państwa kołocem. Prosimy o 10 zł – cegiełkę od uczestnika.

Plan wydarzenia 6 maja 2023r.:

18.30 zwiedzanie wnętrz Pałacu Kawalera z przewodnikiem
19.30 – Świerklaniecki Śpiewaniec – w wykonaniu Teresy i Waldemara, Oleny Zaiets i Bartka Zięciny.
Na zakończenie pokaz teledysku mappingowego „W taką ciszę”.
Liczymy, że wspólnie wyśpiewamy wielkie przeboje zespołu.

Zespół UNIVERSE może poszczycić się długą listą przebojów. Do tych największych zaliczają się: Mr. Lennon, W perły zmienić deszcz, Tyle chciałem Ci dać, Blues na wpół do piątej rano, Głupia żaba. Od 2007 roku nie żyje wokalista zespołu Mirosław Breguła, ale jego legenda trwa…

W trakcie koncertu wystąpią:
– Duet TERESA i WALDEMAR tworzą go Teresa Banasiak i Waldemar Wiśniewski. Teresa odpowiada za teksty, a Waldek jest kompozytorem i aranżerem. Teresa Banasiak jest wokalistką i autorką tekstów a Waldemar Wiśniewski gra na instrumentach klawiszowych, gitarze jak i fletni pana.

Teresa zaczynała swoją przygodę z muzyką w zespole Cantare, a także dobrze czuła się w roli DJ-ja i prowadzącej na Krupówkach w Zakopanem imprezy Karaoke. Ponadto brała udział w programie telewizyjnym zatytułowanym ” Ślązak Góral Dwa Bratanki”.

Waldemar Wiśniewski od zawsze był związany ze Śląskiem. Swoją karierę muzyczną zaczynał jeszcze w szkole średniej grając w wielu zespołach muzycznych na gitarze, klawiszach czy fletni pana. Ponadto jest kompozytorem i autorem wielu przebojów granych w śląskich stacjach radiowych czy telewizyjnych.

– Olena Zaiets pochodzi z miasteczka Nowomyrgorod w centralnej Ukrainie. Ukończyła wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jej wykonania utworów Anny German mają liczną rzeszę wielbicieli. Tym razem wykona utwory zespołu UNIVERSE.

– Bartek Zięcina to najmłodszy WRAZIDLOK – zagra jeden utwór z młodzieńczą werwą.

Na fasadzie Pałacu Kawalera w Świerklańcu od 2 lipca 2022r. codziennie 30 min. po zachodzie słońca wyświetlane jest widowisko mappingowe pt.: „Miłość Blanki i Guida”. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, autorem tekstu, producentem jest dr Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK.

W pokazie mappingowym narratorem jest Mirosław Neinert, głosem Blanki czaruje Barbara Lubos, zaś w rolę Guida wcielił się Robert Talarczyk. Wielcy aktorzy kunsztem swoich głosów stworzyli opowieść o niezwykłych zakochanych XIXw. W opowieści pojawiają się wątki: moskiewski, londyński, paryski, świerklaniecki…

Mapping to pokaz typu światło-dźwięk, który w celach ekspozycyjnych wykorzystuje detal architektoniczny obiektu, na którym jest wyświetlany.

Więcej o widowisku – poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

O czym opowiada widowisko? Guido Henckel von Donnersmarck, bajecznie bogaty hrabia ze Świerklańca i Blanka de Paiva, kurtyzana starsza od niego 11 lat spotykają się przypadkiem… tak zaczyna się historia wielkiej miłości.
Zapraszamy codziennie do Świerklańca na pokaz mappingowy 30 min. Po zachodzie słońca.
Zwiedzanie Pałacu Kawalera z przewodnikiem odbywa się w każdą sobotę o 15.00 i niedzielę o 12.00.