Nowe metody płatności wkraczają do Kolei Śląskich.

Nowe metody płatności wkraczają do Kolei Śląskich.

27 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Konduktorzy otrzymują innowacyjne urządzenia do obsługi podróżnych.

***

Koleje Śląskie prowadzą wymianę terminali mobilnych, które będą wyposażone w nowoczesne funkcje, usprawniające pracę drużyn konduktorskich. To kolejny krok w kierunku udoskonalenia systemu obsługi pasażerów i eliminacji ewentualnych problemów związanych z płatnościami kartą.

Nowe terminale mobilne dla drużyn konduktorskich to spora innowacja. Sprawią, że płatności kartowe oraz transakcje BLIK będą jeszcze bardziej wygodne i efektywne.

Głównym celem wymiany terminali mobilnych jest wyeliminowanie wszelkich pomyłek i błędów związanych z płatnościami kartą. Pracownicy drużyn konduktorskich będą mogli jeszcze sprawniej i szybciej obsłużyć pasażerów.

Obecne terminale mobilne używane przez drużyny konduktorskie umożliwiają sprzedaż i kontrolę biletów oraz przyjmowanie płatności, ale nie są zintegrowane z aplikacją płatniczą.

Aplikacja płatnicza akceptuje płatności kartami zbliżeniowymi oraz BLIK. W związku z tym, pasażerowie nie będą musieli wkładać karty do terminala. Zaś BLIK, z którego korzystamy poprzez telefon komórkowy, to jeszcze większa wygoda. Warto tu zauważyć, że coraz więcej osób ma swoje karty płatnicze w telefonach.

Wprowadzanie takich nowatorskich rozwiązań czasami może wiązać się z pewnymi trudnościami, jednak Koleje Śląskie liczą na wyrozumiałość pasażerów.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Patryk Farana/KŚ.