Jak na razie bezskutecznie są prowadzone poszukiwania sprawcy napadu na sklep spożywczy katowickiej dzielnicy Piotrowice.

Jak na razie bezskutecznie są prowadzone poszukiwania sprawcy napadu na sklep spożywczy katowickiej dzielnicy Piotrowice.

24 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Postanowiono opublikować zapis monitoringu, ale bandyta bardzo dobrze się zamaskował. O jego zamiarach świadczyło też to, co trzymał w ręce.

***

Na widok kogoś takiego pracownica sklepu raczej nie miała wątpliwości, o co chodzi.

Do sklepu spożywczego przy ul. Piotrowickiej 76 bandyta wszedł w kapturze na głowie. Twarz miał skrupulatnie zasłoniętą maską i nie tylko.

Na dłonie włożył gumowe rękawiczki. Na jednym z ujęć widać, jak głowę dodatkowo przysłania ręką, by nagranie kamery było jak najmniej przydatne.

I choć tego nie widać, rabuś był uzbrojony. W jednej z rąk trzymał szpikulec.

Do napadu doszło 30 marca. Bandzior zażądał od ekspedientki zawartości kasy.

Napad mu się nie powiódł. W jego trakcie do sklepu wszedł klient.

Wtedy bandyta postanowił uciec bez jakiegokolwiek łupu.

Policja od 30 marca poszukuje bandziora. Ponieważ działania te jak dotąd spełzły na niczym, postanowiono upublicznić zdjęcia z apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości przestępcy.

Być może kogoś to może bawić, ale w sytuacji, gdy poszukiwania nie dają rezultatu, należy spróbować wszystkiego.

Być może przecież ktoś widział, jak ktoś taki wybiega ze sklepu. Być może jest jakiś świadek, który widział kogoś zamaskowanego w ten sposób, wsiadającego do samochodu.

A jeśli tak, to być może udało się zapamiętać kolor czy typ pojazdu. Albo przynajmniej częściowo numer tablicy rejestracyjnej.

Poniżej zdjęcia i komunikat policji.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Pod zdjęciami komunikat policji.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia przypominającego szpikulec. Do zdarzenia doszło 30 marca 2023 roku w sklepie spożywczym przy ulicy Piotrowickiej 76 w Katowicach. Widoczny na zdjęciu mężczyzna, trzymając w ręce szpikulec, zażądał od ekspedientki pieniędzy z kasy. Celu swojego nie osiągnął, ze względu na wejście do sklepu innego klienta, który go spłoszył. Podejrzewanego mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 120 00, 47 85 124 85, 47 85 125 55 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Gwarantujemy anonimowość!