Choć Kamilkowi życia to nie przywróci, jednak dobrze, że prokuratura postanowiła pójść w tym kierunku.

Choć Kamilkowi życia to nie przywróci, jednak dobrze, że prokuratura postanowiła pójść w tym kierunku.

18 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Już nie jest „domowym katem”, ale szczególnie okrutnym mordercą. Po śmierci Kamilka z Częstochowy, prokuratura zmieniła treść zarzutu dla jego ojczyma.

Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem – taki zarzut usłyszał obecnie 27-letni Dawid B., który pod koniec marca tego roku skatował synka swojej żony. Nad ośmioletnim Kamilkiem znęcał się od dłuższego czasu.

Dziecko, potwornie poparzone, przez kilka dni – leżąc w łóżku – czekało na ratunek i pomoc. Ta nadeszła dopiero po odwiedzinach jego prawdziwego ojca, który widząc stan chłopczyka natychmiast wezwał służby.

Dlatego zapewne zmieniono zarzut matce Kamilka, gdyż nie broniła go, nie reagowała na tortury, w żaden skuteczny sposób nie pomogła synkowi. Stanie ona przed sądem pod zarzutem pomocnictwa nie w pobiciu, ale w morderstwie.

Magdalenę B., która obecnie przebywa w areszcie śledczym (podobnie jak jej mąż), czeka też sprawa sądowa dotycząca pozbawienia praw rodzicielskich w stosunku do pozostałych pięciorga dzieci. Dzieci te są obecnie pod pieczą zastępczą.

Wśród nich jest m.in. Fabianek. On również jest synem biologicznego ojca Kamilka. W jego przypadku zostanie wszczęte osobne postępowanie sądowe, mające na celu przejęcie opieki nad nim przez ojca lub dorosłą przyrodnią siostrę.

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, zdecydował również o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego względem sędziów, zarówno z Częstochowy, jak i Olkusza. Magdalena i Dawid B. mieszkali bowiem na krótko w Małopolsce, skąd wyprowadzili się, gdy miała się rozpocząć przeciwko nim sprawa w sądzie rejonowym w Olkuszu.

Za zarzucany czyn, Dawidowi B. grozi dożywocie. Magdalena B. z kolei, może spędzić w zakładzie karnym nawet kilkanaście lat.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Pixabay.