Katowickie taśmy to rozwiązanie niespotykane w żadnym innym mieście.

Katowickie taśmy to rozwiązanie niespotykane w żadnym innym mieście.

1 kwietnia 2023 Wyłączono przez administrator

Wielka nowość w Katowicach! W ciągu tego roku w kilku miejscach w mieście zostaną zainstalowane ruchome chodniki, które będą miały za zadanie ułatwić życie mieszkańcom i turystom.

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, ruchome chodniki, zwane „katowickimi taśmami”, będą miały długość kilku kilometrów i będą łączyć najważniejsze punkty miasta, takie jak dworzec kolejowy, centra handlowe i ważniejsze przystanki. Pierwsze „katowickie taśmy” mają powstać w trzech wybranych miejscach: na ulicy Mariackiej, przy Galerii Katowickiej oraz na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego. „Katowickie taśmy” będą wzorowane na rozwiązaniach stosowanych powszechnie na lotniskach i w kurortach narciarskich, w tym na ruchomym chodniku zlokalizowanym na Skrzycznem.

Jak zapewniają władze miasta, „katowickie taśmy” będą bezpieczne i wygodne w użyciu, a ich instalacja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Projekt zakłada również, że ruchome chodniki będą zasilane z odnawialnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne i turbiny wiatrowe.

Nowatorskie rozwiązanie spotkało się z entuzjazmem mieszkańców Katowic. Ruchome chodniki mają zacząć działać już w drugiej połowie tego roku, a ich koszt ma wynieść około 10 mln złotych.

Czyż to nie rewolucyjna inwestycja? Czekamy na inaugurację „katowickich taśm”!

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Wikimedia