Zamieszkaj w szafie.

Zamieszkaj w szafie.

7 marca 2023 Wyłączono przez administrator

Takie ogłoszenie dotyczy centrum Katowic.

***

Zdjęcia są jednoznaczne. Ktoś przerobił mieszkanie w katowickiej Superjednostce, by można je było wynająć jak największej liczbie osób.

Jedno z pomieszczeń (bo trudno je nazwać pokojem) ma wielkość dużej garderobianej szafy. I jak przystało na szafę, pomieszczenie to nie ma okna.

Na zdjęciach (prezentujemy poniżej) nie widać też, jak można je przewietrzyć. Poza tym oczywistym sposobem – polegającym na pozostawieniu otwartych drzwi.

Ogłoszenie o wynajmie „szafy” pojawiło się na OLX. I stało się zaraz sławne.

Wynajmujący „szafę” zamieścił w ogłoszeniu m.in. zdjęcia prezentujące widok z balkonu mieszkania. Stąd wiadomo, że „szafa” jest w Superjednostce.

Cena za możliwość mieszkania w „szafie” przez miesiąc to 600 zł. Jak sprawdziliśmy, w Katowicach można za tę cenę wynająć całkiem przyzwoite pokoje.

Ale „szafa” jest w samym centrum Katowic. Może dlatego jej właściciel tyle sobie życzy?

Swoją „szafę” nazywa pojikiem (poprawnie powinno być „pokoik): „Witam mam w ofercie mały pokojik do wynajęcia nie pobieram kaucji a pokój ze wszystkim plus WI-Fi jest za kwotę 600 zł za miesiąc myślę że dla kogoś kto pracuje i przychodzi się przespać to dobra oferta” (pisownia oryginalna).

Poniżej zdjęcia.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***