To nieprawda, że miał uprawę po niewłaściwej stronie Śląska.

To nieprawda, że miał uprawę po niewłaściwej stronie Śląska.

17 marca 2023 Wyłączono przez administrator

Zainteresowała katowickich policjantów, więc grozi mu osiem lat więzienia. Gdyby była w Ostrawie także zostałby ukarany.

***

Narkotyki to zło. Nie ma co do tego wątpliwości.

Wątpliwości są natomiast co do tego, jak walczyć z tą plagą XX i XXI wieku. Czesi na przykład robią rozróżnienie pomiędzy marihuaną i innymi substancjami psychoaktywnymi.

Kilka lat temu postanowili zmienić prawo. Za posiadanie marihuany na własny użytek nikt tam nie jest karany jak za przestępstwo.

Ale można dostać mandat – pod warunkiem, że chodzi o nie więcej niż pięć kwitnących roślin lub 15 gramów suszu. Suszenie marihuany to już przestępstwo, tak samo jak uprawa większych ilości niż wspomniane pięć krzaczków.

To tyle na temat mitów, że tylko w Polsce ściga się miłośników gandzi. W Czechach za suszenie można „oberwać” do 10 lat „paki”. Różnica dotyczy małych ilości, tak małych, że nie budzi wątpliwości, iż są one naprawdę na własny użytek.

U nas też prawo się zmieniło. Po latach walki o to dopuszczono marihuanę leczniczą.

Amatorska uprawa konopi indyjskich nadal jest zakazana. Pomimo to ciągle są tacy, którzy podejmują ryzyko i mają nielegalne plantacje.

Katowiccy policjanci zlikwidowali właśnie domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 32-letniego plantatora. Policjanci, oprócz 24 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli prawie kilogram gotowego suszu marihuany.

Mężczyzna stanie przed sądem oskarżony o uprawianie i posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Narkotyki były w remontowanym mieszkaniu. Oprócz nich natrafiono tam również sprzęt oświetleniowy i grzewczy służące do uprawy.

Znaleziono tam również susz. Jak wyliczyli policjanci, było go tyle, że wystarczyło na 860 działek dilerskich.

Dlatego nie jest pewne czy nawet w Czechach mężczyzna pozostałby bezkarny. Musiałby dowieść, że wszystko to posiadał wyłącznie na własny użytek.

Plantator (tak go nazwijmy) jest mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego. Przyznał się do winy.

Katowicka policja objęła go dozorem. Zastosowano wobec niego również poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł.

Poniżej więcej zdjęć.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***