Legendarne kąpielisko rodzi się na nowo.

Legendarne kąpielisko rodzi się na nowo.

30 marca 2023 Wyłączono przez administrator

Ruszyły prace rozbiórkowe obiektów na terenie „Fali” w Parku Śląskim. To pierwszy etap inwestycji, której finałem ma być oddanie do użytku najnowocześniejszego kompleksu basenowego „pod chmurką” w całym regionie.

Jak pisaliśmy, 6 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą nowego kąpieliska „Fala” w Parku Śląskim. Koszt całej inwestycji wynosi ponad 135 milionów złotych. Prace mają zostać zakończonej najpóźniej we wrześniu 2024 roku.

Legendarne kąpielisko „Fala” narodzi się na nowo. Również z kultową morską falą w jednym z basenów.

Wartość projektu wynosi ponad 135 mln zł. Inwestycja została dokapitalizowana przez Województwo Śląskie na kwotę 60 mln zł. Resztę przekazuje Unia Europejska.

Już w lecie 2025 roku znów będziemy mogli korzystać z wszystkich atrakcji nowej „Fali”. Obiekt pomieści nawet dwa tysiące gości.

Nowa „Fala” będzie wypełniona atrakcjami. Miejscami zabawy i rekreacji staną się basen z charakterystyczną falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi.

Lustro wody ma na zmodernizowanym kąpielisku wynieść ma łącznie aż 3500 metrów kwadratowych. Powstanie również plaża z leżakami.

Dla fanów sportowego pływania dostępne będą trzy tory pływackie po 25 metrów długości każdy. Co ważne, zachowana zostanie kultowa wieża do skoków z dwoma poziomami – 3 i 5 metrów – będzie ona unowocześniona i odświeżona.

Dla najmłodszych dzieciaków przygotowano dwa wodne place zabaw. Nie zabraknie tryskających gejzerów, armatek, fontann i zamku na wodzie z niewielkimi zjeżdżalniami.

Kto zgłodnieje, apetyt zaspokoi w strefie gastronomicznej. „Fala” zyska m.in. nowe kasy, przebieralnie, małą architekturę oraz zadaszenie, które osłoni gości przed palącym słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***