Budujemy mosty.

Budujemy mosty.

31 marca 2023 Wyłączono przez administrator

Nowy most nad Rawą w Katowicach: Wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu. Już wkrótce kolejne inwestycje dotyczące innych mostów i kładek.

***

Katowiczanie zapewne z radością powitają zakończenie odbiorów nowego mostu nad Rawą, w rejonie Uniwersytetu Śląskiego. Ta znacząca inwestycja przynosi ze sobą również zmianę organizacji ruchu na odcinku ulic Bankowej i Moniuszki.

Celem nowych rozwiązań jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, poprzez „uspokojenie” ruchu samochodowego w tej części miasta.

Nowy most, o charakterystycznym rdzawym kolorze, kosztował około 4 mln zł, z czego połowa zostanie zrefinansowana z subwencji Funduszu Rezerwy Ogólnej, przyznawanej przez Ministerstwo Infrastruktury. Wraz z otwarciem tego nowoczesnego obiektu, 4 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, mające na celu stworzenie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców.

W kwietniu Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach planuje podpisać umowy na kolejne inwestycje, obejmujące modernizację pięciu mostów i kładek. Celem tych przedsięwzięć jest dbanie o infrastrukturę drogową w mieście, z uwzględnieniem jej wpływu na życie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Wszystko to wpisuje się w szerszy kontekst. Chodzi o coraz lepszą jakość życia w Katowicach.

Właśnie trwają prace remontowe na moście nad Rawą w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Ich celem jest naprawa i wzmocnienie konstrukcji.

Poniżej mapka nowej organizacji ruchu.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***