Uznaliśmy, że trzeba zawiadomić firmę wypożyczającą te auta.

Uznaliśmy, że trzeba zawiadomić firmę wypożyczającą te auta.

8 stycznia 2023 Wyłącz przez administrator

To sytuacja, którą wczoraj zaobserwowaliśmy w Katowicach na ul. Medyków. Do dziś się nic nie zmieniło. Auta stoją jak stały, blokując przejście pieszym, rodzicom z wózkami dziecięcymi czy – ewentualnie – inwalidom na wózkach.

Ta ostatnia ewentualność nie jest tu wykluczona. Samochody blokują chodnik przy poradni zdrowia, bardzo blisko Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Jedno z tych aut stoi w miejscu, gdzie chodnik tak wyprofilowano, by mógł tamtędy przejechać np. wózek inwalidzki.

Wczoraj była sobota, dziś niedziela. Wiemy, że widoczna na jednym ze zdjęć poradnia zdrowia w weekendy jest nieczynna. Ale byliśmy świadkami, jak dwie starsze osoby miały trudności, by przejść.

Najpierw starsza pani zatrzymała się bezradnie przed autami. Po dłuższej chwili namysłu weszła na jezdnię ul. Medyków, by je obejść.

Kilkadziesiąt minut później jakiś emeryt zatrzymał się przed samochodami blokującymi przejście. Wyraźnie nie był pewien, co zrobić.

Wszystkie te trzy samochody należą do firmy wypożyczającej auta za pomocą telefonicznej aplikacji. Sami korzystamy z jej usług.

Zdajemy sobie sprawę, że firma nie ma wpływu na to, jak jej klienci parkują. Niemniej powinna zareagować – toteż wysyłamy jej te zdjęcia oraz link do artykułu.

Informujemy również Straż Miejską w Katowicach o tym, że widoczne na zdjęciach samochody parkowały tak co najmniej od sobotniego popołudnia – blokując przejście chodnikiem – do niedzielnego popołudnia co najmniej (7 i 8 stycznia). Adres poradni to Medyków 22.

Z przykrością zauważamy, że wokół było mnóstwo wolnych miejsc parkingowych. Znajdowały się one jednak bliżej Szpitala Kolejowego a domyślamy się, że parkujące tak osoby nocowały w znajdujących się za poradnią Domach Studenckich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nota bene – jeśli te samochody zaparkowały osoby, które pracować chcą w służbie zdrowia – nie jesteśmy pewni czy wybrały właściwą drogę rozwoju zawodowego. Lekarz, pielęgniarz czy terapeuta powinien cechować się empatią i zrozumieniem potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych czy chorych. A tego tu nie widać.

Więcej zdjęć poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***