Śląsko-Zagłębiowska Metropolia zachęca do wspólnego grania z WOŚP. Wygraj jazdę miejskim autobusem.

Śląsko-Zagłębiowska Metropolia zachęca do wspólnego grania z WOŚP. Wygraj jazdę miejskim autobusem.

23 stycznia 2023 Wyłączono przez administrator

Śląsko-Zagłębiowska Metropolia zachęca do wspólnego grania z WOŚP. Wygraj jazdę miejskim autobusem po zamkniętym torze.

Metropolia ponownie włącza się do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i zachęca do udziału w trzech aukcjach. Zwycięzcy każdej z nich będą mogli poprowadzić autobus miejski na torze testowym w Tychach.

Prowadzenie autobusu komunikacji miejskiej to duża atrakcja – nie tylko dla miłośników transportu zbiorowego. Doświadczony instruktor powie na czym polega w praktyce praca kierowcy autobusu oraz jak kierować tego typu pojazdem. Na koniec pod jego nadzorem można będzie poprowadzić pojazd po zamkniętym torze. Aby zasiąść za kierownicą wymagane będzie posiadanie prawa jazdy dowolnej kategorii.

Licytacje potrwają do soboty. Jazdy są zaplanowane w niedzielę o godzinie 10:00.

Partnerami akcji są PKM Tychy i Fundacja Automobilistów

Każdego dnia na ulice Metropolii wyjeżdża ponad 1500 pojazdów komunikacji miejskiej, które obsługują około 6,7 tys. przystanków. Rocznie pokonują ponad 100 mln kilometrów.

Obecnie ZTM obsługuje 56 miast i gmin. W tej liczbie jest 41 gmin wchodzących w skład Metropolii oraz 15 poza jej obszarem.

W tym roku w niedzielę, 29 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

– Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami – czytamy na stronie internetowej WOŚP.

W tym roku wojewódzki finał WOŚP ponownie odbędzie się w Sosnowcu. Rozpocznie się od ósmej edycji biegu „Policz się z cukrzycą”, który wystartuje o godz. 10:00 w parku Sieleckim. Również od rana będzie można skorzystać z mnóstwa atrakcji w hali sportowej w Zagórzu. Z kolei o godz. 15:00 rozpoczną się koncerty w parku Sieleckim. Na scenie wystąpią: Gabi Foksa, Holly Blue, Universe i Roxie Węgiel.

Licytacja jazdy miejskim autobusem – link poniżej. Zobacz czy ktoś już walczy i jaka kwota jest na tak zwanej „tapecie”.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Licytacje: Miejskim autobusem po torze – Przedmioty użytkownika S_A_ndrzej – Allegro

***