Poranna akcja policji.

Poranna akcja policji.

17 stycznia 2023 Wyłącz przez administrator

Zamknięte i dozorowane osiedla wcale nie są takie bezpieczne. Przekonał się o tym właściciel mieszkania, które upatrzyli sobie bandyci. Wpadli do wnętrza mieszkania uzbrojeni w paralizator i taśmę klejącą. Była ona ważnym elementem ich wyposażenia.

***

Dziś o świcie kontrterroryści i kryminalni z Katowic wyważyli drzwi w jednym z mieszkań w Katowicach. Zatrzymali tam jednego ze sprawców napadu na mieszkanie na dozorowanym osiedlu w Mysłowicach.

36-latek jest podejrzany o udział w niebezpiecznym rozboju, który miał miejsce w lipcu 2022 r. Sprawcy przy użyciu paralizatora obezwładnili wtedy właściciela domu jednorodzinnego i ukradli mienie o łącznej wartości blisko 1,2 mln złotych.

Sprawcy w biały dzień weszli do domu jednorodzinnego mieszczącego się na zamkniętym osiedlu i napadli na właściciela. Przy użyciu paralizatora obezwładnili go i skrępowali taśmą klejącą. Następnie ukradli 800 tysięcy złotych, a także markowe zegarki i biżuterię, powodując w sumie blisko 1,2 miliona złotych strat.

Po miesiącach żmudnej pracy śledczy ustalili tożsamość jednego z podejrzanych. 36-letni mężczyzna miał już bogatą przeszłość kryminalną, odbywał wcześniej karę 8 lat więzienia i był karany m.in. za rozboje, włamania, kradzieże, uszkodzenie ciała i przestępczość narkotykową.

Jego zatrzymania dokonali kryminalni wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Policyjni komandosi o świcie „dynamicznie” weszli do mieszkania, w którym zamieszkiwał podejrzany, jednocześnie zabezpieczając okna i pozostałe drogi jego potencjalnej ucieczki.

„Dynamicznie” należy rozumieć – przez wyważenie drzwi.

Zaskoczony 36-latek nie stawiał żadnego oporu i został obezwładniony. Przeszukano jego mieszkanie i samochód, zabezpieczając znaczne ilości narkotyków, cenne zegarki, gotówkę oraz maczety. Śledczy przejęli kokainę, marihuanę i tabletki MDMA oraz blisko 20 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi od 3 do 12 lat więzienia. Jako recydywiście grozi mu teraz znacznie surowszy wyrok.
Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Śledztwo trwa, a kryminalni ustalają pozostałych sprawców rozboju.

Zdjęcie – akcja zatrzymania bandyty.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. policja.