Policjanci z „suszarkami” znów pojawili się w katowickiej Strefie Tempo 30.

Policjanci z „suszarkami” znów pojawili się w katowickiej Strefie Tempo 30.

9 stycznia 2023 Wyłączono przez administrator

Jak wielu z nas zapewne pamięta, jest to obszar śródmieścia Katowic, gdzie nie wolno jechać szybciej niż 30 km/h. I jak wielu z nas wie, są tacy kierowcy, którzy nie stosują się do tego ograniczenia prędkości.

Tym razem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach można było spotkać na ul. Kopernika oraz ul. Kilińskiego w Katowicach. Policjanci podczas kontroli przypominali kierującym samochodami, aby zdjęli nogę z gazu.

Policja nie informuje o tym czy posypały się mandaty. Zamiast tego informuje o rozdawaniu kontrolowanym kierowcom gadżetów:

„Kierowcy otrzymali zapachową zawieszkę na lusterko, która ma im przypominać o ograniczeniach prędkości oraz wysokości grzywien w przypadku ich przekroczenia”.

Poprzednio policjanci z radarem ustawili się na ul. Kochanowskiego, w pobliżu dawnego hotelu Polonia. Z pewnością w przyszłości podobne akcje będą kontynuowane.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***