Nowy fotoradar na rudzkim odcinku DTŚ robi zdjęcie każdemu.

Nowy fotoradar na rudzkim odcinku DTŚ robi zdjęcie każdemu.

25 stycznia 2023 Wyłączono przez administrator

To tylko częściowo są przysłowiowe „jaja”. Nowy fotoradar na rudzkim odcinku DTŚ robi zdjęcie każdemu, kto tamtędy przejeżdża, nawet z prawidłową prędkością. I wszystko jest ok.

***

O sprawie pisze „Gazeta Wyborcza”. Nowy fotoradar (zamontowany kilka miesięcy temu) cyka foty wszystkim przejeżdżającym pojazdom. Zaniepokojeni kierowcy utworzyli na Facebooku grupę, w której wymieniają się informacjami o tym, z jaką prędkością jechali, gdy zostało im wykonane zdjęcie.

Przypomnijmy, że łuk DTŚ w Rudzie Śląskiej od dawna cieszył się złą sławą. Dochodziło na nim do bardzo poważnych wypadków.

Wszystko za sprawą lekceważenia ograniczenia prędkości. Należało tam jechać nie szybciej niż 70 km/h. Zbyt wielu kierowców jednak o tym zapominało.

Władze Rudy Śląskiej mocno zabiegały o to, by stanął tam fotoradar. Wreszcie tak się stało.

Czyżby urządzenie „zwariowało”? Taką hipotezę stawiało sporo osób – zdjęcie zostało wykonane, mimo że jechały z dopuszczalną prędkością.

Inni zastanawiali się, czy za pomocą tego urządzenia nie sprawdza się na przykład: czy jadący autem mieli zapięte pasy, czy kierowca rozmawiał przez telefon, czy na przednim fotelu pasażera siedziało dziecko, które powinno znajdować się w specjalnym foteliku.

Nic z tych rzeczy – jak twierdzi „GW”, która sprawdziła u przysłowiowego źródła, czyli w Generalnym Inspektoracie Transportu Drogowego. Trwają po prostu testy urządzenia.

Ma ono sprawdzać prędkość przejeżdżających pojazdów. Kto jedzie z dozwoloną prędkością, nie musi się obawiać mandatu.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***