Kolejny bebok zamieszka w centrum Katowic.

Kolejny bebok zamieszka w centrum Katowic.

19 stycznia 2023 Wyłącz przez administrator

Niedawno na placu Kwiatowym zadomowił się bebok, a już niedługo pojawi się kolejny. Tym razem będzie nawiązywał do działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Jego miejsce znajdzie się przy wejściu do bazy MPGK przy ul. Bankowej, która właśnie przechodzi remont i już niedługo mieszkańcy będą mogli znowu z niej korzystać.

Każdy odwiedzający ten punkt będzie mógł przy okazji np. przywiezienia odpadów przywitać się i zrobić zdjęcie nowemu członkowi bebokowej rodziny.

MPGK prowadzi ostatnio przebudowę dwóch swoich baz, aby je unowocześnić i dostosować do potrzeb mieszkańców. Po zakończeniu prac przy ul. Bankowej pojawi się tam kolejny katowicki bebok autorstwa Grzegorza Chudego.

Więcej o bebokowym szlaku poniżej. Opis zdjęcia poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Najnowszy bebok niedawno zamieszkał na pl. Kwiatowym. To już 14. figurka przedstawiająca postać ze śląskich mitów i baśni.

Pojawił się na placu Kwiatowym, trzyma w rękach serce – katowickie logo.

Pierwsze beboki wykonane przez G. Chudego zaczęły się pojawiać w różnych miejscach Nikiszowca, a następnie również w innych dzielnicach Katowic.

Można je spotkać zwiedzając zabytkowy Nikiszowiec, przed wejściem do Galerii Katowickiej, w parku Bogucickim, Dąbrówce Małej czy na osiedlu Bażantowo.

Stowarzyszenie W Kręgu Natury oraz Fundacja z Pasją chcą stworzyć szlak beboków związany z historycznymi miejscami i postaciami w Szopienicach.

W ramach szlaku powstać miałyby najpierw figurka beboka – hutnika a następnie olimpijczyka, browarnika, utopca, reformatora, filmowca, szopka, lekarza, malarza, harcerki, Antona i kolejarza.

Na zdjęciu bebok z Bażantowa o imieniu Fazan. Pani Marta wymyśliła to imię. Fot. za KAW.