Ze Śląska do Amsterdamu codziennie.

Ze Śląska do Amsterdamu codziennie.

20 września 2022 Wyłączono przez administrator

Na dodatek Królewskimi Liniami Lotniczymi.
Pierwszy lot biało-niebieską maszyną odbędzie się już 30 października br. Tym samym Katowice stały się szóstym polskim miastem, z którego do stolicy Holandii będzie można wylecieć codziennie.
Negocjacje w tej sprawie trwały wiele miesięcy a swoim początkiem sięgają czasów pandemii. Jednym z głównych powodów uruchomienia tego połączenia jest fakt, iż Amsterdam podobnie jak Frankfurt ma potężnie rozbudowaną siatkę połączeń. Dlatego może stać się bazą przesiadkową w najdalsze zakątki świata. Wspomniane lotnisko oferuje bowiem loty na pięć kontynentów.
Codzienne loty odbywały się będą modelem Embraer. Ten nowoczesny i paliwooszczędny samolot oferuje 20 miejsc pasażerskich w klasie biznesowej i 120 w klasie ekonomicznej. Podróż trwać będzie niespełna dwie godziny, przy czym cena biletu obejmuje poczęstunek dla gości oraz podręczny bagaż do 12 kg. Już dziś można rezerwować bilety na inauguracyjny lot, a koszt podróży w obie strony przewidziany jest w granicach 603 PLN.
Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego jest wyraźnie zadowolony z faktu, iż lotniczy gigant KLM docenił potencjał zarówno gospodarczy jak i turystyczny naszego regionu. Wierzy, że to początek długiej i udanej współpracy.
Po sukcesach połączeń KLM z lotniskami w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu przyszła kolej na Pyrzowice i Górny Śląsk.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

ABSOLUTNA REWELACJA – OLEJEK DOBRY NA WSZYSTKO – WIĘCEJ? KLIKNIJ A SIĘ DOWIESZ

***