Już od godz. 16 na katowickim Muchowcu urodziny Katowic.

Już od godz. 16 na katowickim Muchowcu urodziny Katowic.

10 września 2022 Wyłącz przez administrator

Brodka i Vito Bambino zapraszają na koncert, podczas którego wystąpi cała plejada gwiazd. Wszyscy jesteśmy zaproszeni a wstęp jest bezpłatny. Dojazd bezpłatnymi autobusami.

Jak co roku jesteśmy zaproszeni na urodziny Katowic! Tegorocznemu świętowaniu przewodzą Brodka i Vito Bambino wraz z przyjaciółmi (IGO, Kacha, Ewa Bem, Natalia Grosiak, Majka Jeżowska, Miętha, Maja Kleszcz, Rosalie., Jarecki, Dagadana, Natalia Szroeder i inni). Zaanonsują ich laureaci programu DZIELNICA BRZMI DOBRZE 2022

Tym razem koncert plenerowy Urodzin Miasta „Kocham Katowice” przygotował wyjątkowy duet: Vito Bambino i Brodka.

Oboje zaproszą swoich muzycznych przyjaciół – gwiazdy polskiej sceny ¬ do wykonania specjalnego programu dedykowanego Katowicom. Można go posłuchać po raz pierwszy i jedyny właśnie na urodzinowym koncercie.

Na specjalnej, podwójnej scenie Brodce i Vito Bambino towarzyszyć będą m.in. IGO, Natalia Grosiak, Majka Jeżowska, Natalia Szroeder, Ewa Bem, Maja Kleszcz czy formacja Miętha. Razem stworzą ponad trzygodzinne widowisko, które poprowadzi Gabi Drzewiecka.

Przed głównym puntem wieczoru na scenie zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji programu Dzielnica Brzmi Dobrze.

– Urodziłem się w Katowicach i staram się pielęgnować związek z miastem. Z tego powodu koncert odbywający się w Katowicach z mojej perspektywy urasta do rangi Opener’a. Bardzo cieszę się z tego, że zaproponowano mi rolę dyrektora artystycznego tego wydarzenia i że będę mógł współpracować w tym zakresie z Brodką, która ma fantastyczną energię – mówi Vito Bambino.

– Wraz z moim serdecznym kolegą Vito Bambino przejmiemy Katowice i zajmiemy się dyrekcją muzyczną koncertu z okazji urodzin Katowic. Bardzo się cieszę, że jako pierwsza kobieta w tej roli mam okazję być w tym miejscu – dodaje Brodka.

Tym samym urodziny Miasta „Kocham Katowice” wracają od tego roku do miejsca, w którym się rozpoczęły – na dużą łąkę Katowickiego Parku Leśnego.

na teren Urodzin Miasta będzie można dojechać specjalną linią autobusową.
Rozkład jazdy autobusów dostępny TUTAJ: https://bit.ly/KK22autobusy

Zapraszamy również do korzystania z ROWERÓW. Na terenie imprezy będzie działać stacja wypożyczeń rowerów miejskich. Zapewniamy również możliwość parkowania własnych rowerów.

𝐃𝐙𝐈𝐄𝐂𝐈?
Najmłodszych zapraszamy do specjalnie dla nich przygotowanej Strefy Dziecka. Strefa będzie działać bezpłatnie w dniach 10 i 11 września w godz. 15.00 – 19.00. Będą dmuchańce, zabawy z teatrem Gry i Ludzie i inne atrakcje.

𝐔𝐃𝐎𝐆𝐎𝐃𝐍𝐈𝐄𝐍𝐈𝐀 𝐃𝐋𝐀 𝐎𝐒𝐎́𝐁 𝐙 𝐍𝐈𝐄𝐏𝐄Ł𝐍𝐎𝐒𝐏𝐑𝐀𝐖𝐍𝐎𝐒́𝐂𝐈𝐀𝐌𝐈?
Pod scenami przewidziane są wydzielone strefy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które wraz z 1 opiekunem będą miały możliwość oglądać koncert bezpośrednio pod sceną. Niestety nie będzie możliwości doładowania akumulatora do wózka inwalidzkiego.

𝐙𝐖𝐈𝐄𝐑𝐙𝐄̨𝐓𝐀?
Sugerujemy by wasi nieludzcy przyjaciele zostali w domu. Nawet rekomendujemy wszak będzie głośno.
𝐏𝐀𝐑𝐀𝐒𝐎𝐋𝐄?
Na teren festiwalu nie będzie można wejść z długimi i ostro zakończonymi parasolami. Choć małe składane parasolki nie są zabronione, polecamy zaopatrzyć się na wypadek deszczu w kurtki / płaszcze przeciwdeszczowe.

𝐍𝐀𝐏𝐎𝐉𝐄 𝐢 𝐉𝐄𝐃𝐙𝐄𝐍𝐈𝐄
Na teren wydarzenia można wnieść ze sobą wodę i inne napoje o pojemności do 0.5 l. w oryginalnie zamkniętych opakowaniach z plastiku lub kartonu.
Na teren imprezy masowej nie będzie można wnosić artykułów spożywczych. Poza terenem, to przestrzeń otwarta.

𝐒𝐓𝐑𝐄𝐅𝐀 𝐆𝐀𝐒𝐓𝐑𝐎?
Będą food trucki, namioty z piwem, piwem bezalkoholowym, napojami bezalkoholowymi, kawą, herbatą. Dla każdego coś dobrego.

𝐂𝐙𝐘 𝐌𝐎𝐙̇𝐍𝐀 𝐑𝐎𝐁𝐈𝐂́ 𝐙𝐃𝐉𝐄̨𝐂𝐈𝐀? 𝐊𝐑𝐄̨𝐂𝐈𝐂́ 𝐅𝐈𝐋𝐌𝐘?
Nieprofesjonalnym sprzętem – tak. Profesjonalnym – tylko akredytowani dziennikarze i tylko w jasno określonym wymiarze czasu.

𝐒́𝐖𝐈𝐀𝐓Ł𝐀 𝐒𝐓𝐑𝐎𝐁𝐎𝐒𝐊𝐎𝐏𝐎𝐖𝐄?
Podczas koncertu momentami będą używane światła stroboskopowe. Jeśli jesteś osobą, dla której mogą być one niebezpieczne, prosimy cię o zachowanie szczególnej ostrożności i kontakt ze służbami porządkowymi w razie złego samopoczucia.

Za UM Katowice, Miasto Ogrodów.