Jak zmienić centrum Katowic, by było jeszcze bardziej atrakcyjne?

Jak zmienić centrum Katowic, by było jeszcze bardziej atrakcyjne?

24 września 2022 Wyłączono przez administrator

Naukowcy chcą zaproponować zmiany w śródmieściu stolicy woj. śląskiego. Dziś o godz. 12 początek tego wartościowego przedsięwzięcia.

***

„Chcemy zaplanować miasto na nowo, jako przestrzeń pełną zieleni, wypełnioną współdziałającymi mieszkańcami, kulturą i nauką” – przekazuje Małgorzata Poszwa, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego.

Na początek dyskusja. O najbezpieczniejszych i najwygodniejszych rozwiązaniach w zakresie dojścia do przystanków komunikacji zbiorowej – nowego przystanku kolejowego, istniejącego dworca kolejowego, przystanków autobusowych i tramwajowych w otoczeniu Rynku i alei Korfantego, aby cały obszar powiązać jeszcze lepiej z sąsiedztwem.

Lecz także o bulwarach Rawy. Jej celem jest stworzenie koncepcji parku rzecznego w śródmieściu Katowic.

„Bardzo ważnym elementem procesu projektowego jest zaangażowanie w dyskusję o jego kierunkach ludzi, którzy dolinę Rawy odwiedzają już teraz lub mogą odwiedzać w przyszłości, gdy zmieni ona swoją funkcję i zagospodarowanie. Mając to na uwadze, proponujemy nietypowy eksperyment, który polegać będzie na wspólnym, fizycznym budowaniu czasowej aranżacji niewielkiego fragmentu kampusu” – podkreśla Małgorzata Poszwa.

Start o godz. 12 w okolicach rektoratu Uniwersytetu Śląskiego. Prace będą prowadzone codziennie (oprócz niedziel) do 30 września.

„Jednocześnie chcemy zaprosić wszystkich do wspólnych rozmów przy stole, 3 października o godz. 10.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12)” – zaprasza rzeczniczka prasowa UŚ.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

ABSOLUTNA REWELACJA – OLEJEK DOBRY NA WSZYSTKO – WIĘCEJ? KLIKNIJ A SIĘ DOWIESZ

***