Inne lampy wyłączać.

Inne lampy wyłączać.

25 września 2022 Wyłączono przez administrator

Sygnał z katowickiego Załęża. Nasza czytelniczka zauważyła, że część latarń nie świeci. I apeluje, by dokonać nieco innego wyboru – inne lampy wyłączać.

***

Pani Sonia zauważyła: „Zaczęto oszczędzać na oświetleniu. I dobrze! Ale czemu nie tam gdzie oświetlone są sklepy i gdzie są iluminacje?”.

Jak dodaje, w związku z wyłączeniem niektórych latarń ulicznych, doszło do groźnej sytuacji:

„Mieszkańcy ul. Gliwickiej przeżyli horror. Bo w powrocie z pracy do domu przeszkodził im duży dzik. Prawdopodobnie z rodzinką. Agresywnie nastawiony! A ciemności do tego potęgowały strach”.

Pani Sonia zauważa:

„Nie dość, że Gliwicka jest niedoświetlona, tuż obok MOSiRu i parku Zaleskiego, znajdujący się obok lasek, przyciąga zwierzynę. Istnieje możliwość przechodzenia z lasów kochłowickich przez Witosa do Gliwickiej. Potrzebna była interwencja straży miejskiej. Osoba podejmująca decyzję o wyłączeniu świateł nie zna topografii Załęża”.

Ciekawe czy inni czytelnicy również zauważyli oszczędności wprowadzone w związku z drastycznym wzrostem ceny prądu? Niestety oszczędności są konieczne – tym bardziej, że wprowadzone kilka miesięcy temu rozwiązania sprawiły, iż miasta mają mniejsze dochody.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

ABSOLUTNA REWELACJA – OLEJEK DOBRY NA WSZYSTKO – WIĘCEJ? KLIKNIJ A SIĘ DOWIESZ

***

Fot. Jerzy Strzelecki, Wikimedia.