Przed sąd za gorszą wodę.

Przed sąd za gorszą wodę.

4 sierpnia 2022 Wyłączono przez administrator

Sąd za gorszą jakość wody w kranie. Nasz czytelnik twierdzi, że w jego kranie zaczęła płynąć lura. Pozwał więc przedsiębiorstwo wodociągowe i domaga się przywrócenia jakości wody lub obniżenia ceny.

***

Jak pisaliśmy, niedawno mieszkańcy Lędzin zostali zaskoczeni zmianą jakości wody. Tyskie przedsiębiorstwo wodociągowe „uszczęśliwiło” ich, zmieniając źródło jej pochodzenia.

Od czerwca 2022 r. lędzinianie piją mieszankę: wody dostarczanej przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów z wodą głębinową z SUW Ziemowit.

Woda ta ma inny skład. Nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale podczas gotowania się pieni.

Powstaje na niej kożuch. Przyczyną jest inne ph.

Choć nie jest szkodliwa dla zdrowia, to jednak jej wygląd nie zachęca do picia. Problemem może też być to, że przy takim ph zmywarki, pralki i wszelkie inne urządzenia wykorzystujące tę wodę, mogą się szybciej zużywać.

W Lędzinach odbył się już jeden protest. Organizatorem manifestacji pod hasłem: „Chcemy wody a nie żuru” był Marek Jarocki.

Ponieważ z kranów dalej leci wspomniany „żur”, Jarocki pozwał tyskie wodociągi przed sąd.

Nasz czytelnik domaga się, by sąd zmusił Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach do przywrócenia wody o takiej jakości, jaka była przed czerwcową zmianą.

Ewentualnie proponuje on też drugie rozwiązanie. Niech ta woda kosztuje 20 proc. tego, co płacą tyszanie, którzy piją wodę bez kożucha.

Pisaliśmy:

Niektórzy boją się tego, co zaczęło płynąć z kranów.

***

ABSOLUTNA REWELACJA – SPRAWDZILIŚMY

KONOPIE DOSTĘPNE LEGALNIE

WIĘCEJ – KLIKNIJ OBRAZEK

 

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***