Dziś noc spadających gwiazd.

Dziś noc spadających gwiazd.

12 sierpnia 2022 Wyłącz przez administrator

Oglądać ją można w wielu miejscach, ale pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich ta noc będzie szczególna. Zanim spadną gwiazdy będą inne atrakcje.

To już po raz siódmy – wszyscy chętni zaproszeni są pod Kopiec Wyzwolenia. Piekarska Noc Spadających Gwiazd rozpocznie się o godz. 12.

Wydarzenie to w ubiegłych latach przyciągało wielu miłośników spokojnego, beztroskiego wypoczynku w letni wieczór, pod gołym niebem. W związku z tym dzisiaj następuje zmiana organizacji ruchu w Piekarach Śląskich.

Dostępny będzie również parking wzdłuż ul. Jana Pawła II.

Zanim zaczną spadać gwiazdy (czyli ściemni się na tyle, by można je było podziwiać) wysłuchamy Krzysztofa Dwornika z Planetarium Śląskiego oraz Bartosza Wojczyńskiego, astrofotografa z Piekar Śląskich.

Wieczór umili występ mażoretek z Azarii Piekary Śląskie. Dziewczęta są medalistkami mistrzostw Europy i mistrzostw Polski w 2022 r.

W ramach imprezy będzie można odwiedzić również mobilne planetarium. Czynne ono będzie już od godz. 18.30.

***

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Pixabay.