Cios za ciosem. Troje rodzeństwa najpierw straciło tatę a wkrótce potem mamę.

Cios za ciosem. Troje rodzeństwa najpierw straciło tatę a wkrótce potem mamę.

13 sierpnia 2022 Wyłącz przez administrator

Dominika dopiero co skończyła szkołę średnią. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa, z czego brat jest osobą niewidomą. 30 lipca ich mama nagle doznała nagłego pogorszenia stanu zdrowia i zmarła w szpitalu. Nie wiadomo dlaczego. W lutym zmarł ich tata.
Dominika od 7 lat jest wolontariuszką i pomaga innym. Teraz trzeba pomóc jej oraz jej rodzeństwu. szereg osób okazało im serce – groźba eksmisji została odroczona. Ale pomoc jest nadal bardzo, bardzo potrzebna.
To wstrząsająca historia.

***

Napisał do nas chłopak Dominiki z Piekar Śląskich. Oddamy mu głos, gdyż to co napisał, bardzo nas poruszyło:

„Piszę z taką małą, a równocześnie dla mnie ogromną prośbą, ażeby nagłośnić sprawę i pomóc mojej dziewczynie Dominice Kunie i jej młodszemu rodzeństwu.

Z dnia na dzień zostali sierotami. W sobotę 30.07.2022 roku zmarła ich mama. W czwartek około godziny 13 dostała ataku padaczki a następnie zatrzymania akcji serca.

Karetka przyjechała po 18 min. Wtedy udało się przywrócić akcje serca.

Została przewieziona do szpitala górniczego w Bytomiu w stanie krytycznym. Po wszystkich badaniach praktycznie nic nie wykazało, co może być przyczyną.

W sobotę około godziny 13.40 nastąpiło kolejne dwukrotne zatrzymanie akcji serca. Udało się znów przywrócić, ale niestety już był telefon że szpitala do Dominiki o zaistniałej sytuacji i prośba ze szpitala, żeby przyjechać jak najszybciej i pożegnać się z mamą, bo niewiele czasu jej zostało.
Nawet nie minęła godzina jak zebraliśmy rodzinę i drugie auto, żeby przyjechać ale niestety okazało się już za późno.

Po rozmowie z lekarzem jedynie czego dowiedzieliśmy się, że cały organizm się w momencie „rozpadł”. Nie reagowała na leki.

W lutym tego roku zmarł ich tata. Piszę to w imieniu Dominiki i jej rodzeństwa.

Dominika jest 20-letnią dziewczyną, która zawsze każdemu pomagała i udzielała się społecznie. Od 7 lat jest wolontariuszką, a sama teraz potrzebuje ogromnej pomocy ze strony innych.

Dowiedziała się, że jest wystosowane pismo o eksmisję jej i rodzeństwa z mieszkania. Na mieszkaniu ciąży dług prawie 11 tysięcy i już mają lokal socjalny z łazienką na klatce. Jeżeli jednak los pozwoli jej spłacić dług – z rodzeństwem zostanie w mieszkaniu.

Brat Dominiki jest niepełnosprawny i wymaga całodobowej opieki. Nie mogą mieć mieszkania z łazienką na klatce.

Brat ma 17 lat, jest niewidomy, ma zastawkę w głowie i porażenie lewostronne. Siostra ma 15 lat.
Powstała zbiórka, dzięki której uda się spłacić zadłużenie, ale co dalej?

Wierzę w to, że ludzie są dobrzy i uda się pomóc jej i rodzeństwu.
Przesyłam link do zbiórki: https://zrzutka.pl/cfwdvj

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że Katowice jako miasto udowodnią i pokażą jak potrafią pomagać ludziom w potrzebie”.

Rozmawialiśmy również z Dominiką. Dziś już lodówka jest pełna. Udało się spłacić zadłużenie mieszkania. Jednak młodzi ludzie nadal potrzebują pomocy.

Dominika dopiero rozpoczęła pracę. Jest telemarketerką – więc wiele nie zarabia. A musi zastąpić matkę i ojca niepełnosprawnemu bratu i swojej młodszej siostrze.

Dominika się nie poddaje. Pomóżmy jej, bo warto.

Dominika prosi, by za naszym pośrednictem bardzo podziękować jej bezpośredniej przełożeonej. Pani Basia okazała jej mnóstwo serca i bardzo dużo pomocy.

Wielkie podziękowania dla pierwszych 330 osób, które zareagowały na prośbę o pomoc i wpłaciły pieniądze. Dzięki nim udało się odsunąć widmo eksmisji, która już była orzeczona.

Dla rodzeństwa przeprowadzka do lokalu socjalnego byłaby kolejną tragedią – niewidomy Kuba nie mógłby korzystać z toalety znajdującej się na klatce schodowej.

Młodzi ludzie przez dłuższy jeszcze czas będą potrzebowali pomocy. Proszą o środki czystości, chemię gospodarczą, kasze, makarony i produkty z długim terminem trwałości.

To oczywiście ważne. Najlepiej i najprościej będzie wesprzeć ich wpłatą pieniężną. Niech sami kupią to, co im akurat potrzebne. I będą mieli na czynsz.

***

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***