Policja czuwać będzie z powietrza, na wodzie i konno.

Policja czuwać będzie z powietrza, na wodzie i konno.

15 czerwca 2022 Wyłącz przez administrator

Kierowcy wybierający się na długi weekend powinni o tym pamiętać. Dziś policyjny dron śledził ich zachowania na Wiślance na granicy Katowic i Mikołowa. W następnych dniach policja szykuje kolejne „niespodzianki”.

***

Policyjny dron miał dzisiaj wiele roboty. Kierowcy zbyt często łamią przepisy, przejeżdżając na czerwonym świetle, bądź wyprzedzając się wzajemnie tuż przed przejściami dla pieszych.

I właśnie to ostatnie wykroczenie jest często popełniane w miejscu, gdzie dziś stanęli policjanci drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariusze z Mikołowa.

Od jutra długi weekend. Od dziś do niedzieli 19 czerwca br. włącznie, policjanci prowadzić będą wzmożone działania kontrolne na drogach całego kraju.

Nadzorem objęte zostaną drogi wylotowe z miast oraz główne arterie i miejsca, gdzie częściej niż gdzie indziej dochodzi do wypadków.

Policyjne patrole spotkamy nie tylko na drogach. Już wczoraj funkcjonariusze na koniach patrolowali okolice jez. Paprocany.

Na Paprocanach prowadzi służbę również patrol motorowodny. Podobnie jest na przykład na Pogoriach w Dąbrowie Górniczej czy na jez. Żywieckim.

Pamiętajmy o tym, że mandaty za wykroczenia drogowe obecnie są bardzo wysokie. Jeden z najwyższych – jakie do tej pory wlepiła śląska policja – otrzymał mężczyzna, który nie chciał wskazać, kto siedział za kierownicą należącego do niego porsche w momencie, gdy autem tym złamano obowiązujące przepisy.

Kara była adekwatna do marki samochodu. Wysokość mandatu wyniosła bowiem aż 8 tys. zł.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Policja Śląska.