Jak się wtedy odświeżyć, umyć osobę obłożnie chorą, dbać o higienę dziecka?

Jak się wtedy odświeżyć, umyć osobę obłożnie chorą, dbać o higienę dziecka?

19 czerwca 2022 Wyłącz przez administrator

Mieszkanka Katowic porusza problem obecnych remontów sieci wodnej w czasie upałów, gdy woda jest odcinana również w godzinach, kiedy żadne prace nie są prowadzone. Jak się wówczas odświeżyć? Jak mama ma wykąpać małe dziecko? A co, gdy w domu jest obłożnie chora osoba?

***

Pani Katarzyna napisała do nas w sprawie decyzji Tauronu Ciepło o kilkudniowej przerwie w dostawie ciepłej wody do niektórych budynków mieszkalnych w Katowicach.

Wszyscy, którzy mieszkają w blokach, do których woda ciepła jest dostarczana z zewnątrz, wiedzą jaka to uciążliwość. Regularnie w miesiącach letnich dostawy wody ciepłej są przerywa.

Kąpiel w tym czasie jest niemożliwa nawet w godzinach nocnych, gdy żadne prace nie są prowadzone. Chyba że ktoś lubi pluskać się w zimnej wodzie.

Tym razem rzecz dotyczy budynków położonych przy ulicach: Sowińskiego, Skowrońskiego i Granicznej. Przerwa w dostawie ciepłej wody rozpocznie się jutro o godz. 6 a zakończy cztery dni później o godz. 23.30.

Pani Katarzyna mieszka w jednym z bloków, gdzie przez cztery dni nie będzie ciepłej wody. Napisała:

„Witam serdecznie, właśnie „odkryliśmy”, że Tauron Ciepło ma dla wielu mieszkańców Katowic niespodziankę na upały. Na CZTERY doby będziemy pozbawieni ciepłej wody. Ciekawe, jakie to prace remontowe będą trwały np. w godzinach nocnych i czy osoba z Tauron podejmująca takie świetne decyzje będzie się kąpać z radością w swoim domu w ciepłej wodzie po upalnym dniu?
Ciekawe też, czy ten decydent ma np. małe dzieci albo chorego członka rodziny wymagającego stałej opieki?”

Być może podczas czterodniowego remontu nie da się przywrócić dostaw ciepłej wody na czas, gdy żadne prace nie są prowadzone. A być może nasza czytelniczka słusznie zwraca na to uwagę.

Dlatego zwracamy się do kierownictwa spółki z prośbą, aby przeanalizować, czy istnieje możliwość zminimalizowania niedogodności związanych z koniecznymi przecież remontami. Być może tak długa stała przerwa w dostawie ciepłej wody nie byłaby konieczna?

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***