Była najlepszym prezydentem, jakiego miała Ruda Śląska.

Była najlepszym prezydentem, jakiego miała Ruda Śląska.

17 czerwca 2022 Wyłącz przez administrator

Nie żyje Grażyna Dziedzic.

***

„Ta wiadomość złamała serce wielu osobom” – ten cytat oddaje prawdę. Grażyna Dziedzic kochała swoje miasto. Wielu mieszkańców ją również ceniło i szanowało.

Przez cały okres swej prezydentury, od samego początku, Grażyna Dziedzic broniła interesów Rudy Śląskiej. Do pierwszych wygranych przez siebie wyborów szła pod hasłem obrony miejsc pracy.

To był okres, gdy planowano wielkie zwolnienia w górnictwie, w tym zamykanie rudzkich kopalń. Grażyna Dziedzic obiecała, że będzie stać po stronie górników i słowa dotrzymała.

Mateusz Cieślak, redaktor naczelny Katowice Dziś.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer (cytujemy w całości):

„Z wielkim żalem i głębokim smutkiem informuję, że dziś wieczorem po ciężkiej chorobie zmarła Prezydent Grażyna Dziedzic.

Ta wiadomość złamała serca wielu osobom. Trudno będzie zabliźnić tę ranę, a także wypełnić pustkę, którą po sobie pozostawiła.

Jej odejście to niepowetowana strata dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników oraz całego miasta, na którą nie sposób było się przygotować.

Pani Prezydent walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej.

Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach – taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością.

Na znak żałoby flagi Rudy Śląskiej zostaną opuszczone do połowy masztu i będą przewiązane kirem aż do dnia pogrzebu Pani Prezydent. Od poniedziałku w holu budynku głównego Urzędu Miasta będzie wystawiona księga kondolencyjna, do której można dokonywać wpisów.

Uroczystości pożegnalne Pani Prezydent odbędą się w najbliższych dniach. O szczegółach poinformuję Państwa po ustaleniach z Rodziną.

Bardzo proszę, by Pani Prezydent Grażyna Dziedzic pozostała w Państwa myślach i modlitwach”.