Zosia wyszła ze szkoły i wtedy została zaatakowana przez nożownika.

Zosia wyszła ze szkoły i wtedy została zaatakowana przez nożownika.

6 maja 2022 Wyłącz przez administrator

Jej życie ratowano najpierw w jednym szpitalu, potem helikopter przewiózł ją do kolejnego.

***

Jak już informowaliśmy, do szpitala dziecięcego na katowickiej Ligocie wczoraj przywieziono 12-letnią uczennicę, którą zaraz po wyjściu ze szkoły zaatakował 41-letni mężczyzna.

Do ataku doszło około godz. 13 przy ul. Grota-Roweckiego w Bielsku-Białej. Uczennica wychodząca ze Szkoły Podstawowej nr 22 została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę.

Dziś już wiadomo, że nie byli oni spokrewnieni. Przypuszczalnie dziewczynka była przypadkową ofiarą.

Mężczyzna uzbrojony był w nóż kuchenny. Zadał dziecku ciosy w klatkę piersiową i brzuch. po przewiezieniu do szpitala okazało się, że dziewczynka ma także złamaną nogę.

Początkowo trafiła ona do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej. Uznano jednak, że konieczny jest jej transport do Katowic.

Helikopter przewiózł ją do Górnośląskiego Centrum Dziecka na Ligocie. Była w ciężkim stanie.

Tam Zosia przeszła kilkugodzinną operację. Obecnie jej stan jest poważny, lecz stabilny. Rokowania – dobre.

„To była operacja ratująca życie” – zaznacza Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD.

Jakie były przyczyny ataku? Jedną z rozpatrywanych hipotez jest choroba psychiczna.

Napastnik miał „spokojnie” odejść spod szkoły. Został zatrzymany przez policję, która na razie wydała następujący komunikat:

„Policjanci z Wydziału Prewencji bielskiej komendy zatrzymali 41-latka podejrzewanego o zaatakowanie nożem 12-letniej dziewczynki. Do napaści doszło wczoraj przed wejściem do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Grota-Roweckiego.

Dziecko odniosło poważne obrażenia. Sprawca zbiegł, jednak dzięki informacjom przekazanym przez świadków, chwilę później został zatrzymany. Na miejscu pracowali śledczy i policyjni technicy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 13.00 przed wejściem do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Grota-Roweckiego. 41-letni mieszkaniec Bielska-Białej, z nieustalonych dotychczas powodów, zaatakował 12-letnią dziewczynkę, zadając jej kilka ciosów nożem.

Uczennica, z obrażeniami zagrażającymi jej życiu, została przetransportowana do szpitala. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu zbiegł, jednak chwilę późnej został zatrzymany przez policjantów. Na miejscu pracowali kryminalni oraz policyjni technicy. Śledczy ustalają dokładny przebieg i okoliczności samego zdarzenia, jak również motywy, jakimi kierował się sprawca”.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Fot. Wikimedia.