Wypożyczył auto, spił się i wyjechał na autostradę, gdzie urządzał „popisy”.

Wypożyczył auto, spił się i wyjechał na autostradę, gdzie urządzał „popisy”.

15 maja 2022 Wyłącz przez administrator

Udany pościg być może zapobiegł tragedii.

***

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach w wyniku pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego fordem. Mężczyzna kierował wypożyczonym samochodem, mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

To jednak nie wszystko. Pirat drogowy miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach patrolowali autostradę A1, gdy w pewnym momencie ich uwagę zwrócił dostawczy ford. Jego kierowca stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, zmieniając energicznie pasy, nagle zwalniając, przyspieszając czy jadąc dwoma pasami ruchu jednocześnie.

Policjanci, próbując zatrzymać ten pojazd, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając kierującemu jasny sygnał, by podążał za nimi do miejsca, gdzie będą mogli się bezpiecznie zatrzymać. Mężczyzna początkowo zastosował się do wydawanych poleceń, jednak w pewnym momencie agresywnie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Po krótkim pościgu mundurowym udało się zatrzymać kierującego. Jak się okazało, mężczyzna miał powód, by uciekać przed policjantami.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu na alkomacie ukazał się wynik blisko 2 promili. Dodatkowo mężczyzna jechał wypożyczonym fordem, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***