W Katowicach, Zabrzu i Gliwicach policja zorganizowała „Akcję Autostrada”.

W Katowicach, Zabrzu i Gliwicach policja zorganizowała „Akcję Autostrada”.

18 maja 2022 Wyłącz przez administrator

Jeśli sądzicie, że szokująco wysokie mandaty za przekroczenia prędkości zniechęciły kierowców do przysłowiowego wciskania pedału gazu „do dechy”, to się grubo mylicie. Przy okazji ujawniono notoryczny grzech kierowców samochodów ciężarowych – sami się pewno domyślacie, jaki.

***

W działaniach tych wzięli udział policjanci ruchu drogowego z Katowic, Gliwic i Zabrza, jak również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Akcję prowadzili na autostradzie A4.

Stróże prawa nałożyli 166 mandatów karnych, z czego 88 za przekroczenie prędkości, a 42 za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Podczas tej akcji wykorzystano przede wszystkim nieoznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed oraz dron.
Pamiętajmy, że na autostradach także obowiązują ograniczenia prędkości. Podróżujmy bezpiecznie, nawet jeśli czasami oznacza to, że do celu dotrzemy nieco później niż pozwoliłyby na to możliwości pojazdu.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***