W całej Polsce odbił się głośnym echem incydent, do którego doszło wczoraj w Chorzowie.

W całej Polsce odbił się głośnym echem incydent, do którego doszło wczoraj w Chorzowie.

10 maja 2022 Wyłączono przez administrator

Jeden z mieszkańców wywiesił w oknie rosyjską flagę i symbol „Z”. Wydaje się, że oburzenie nie było w tym przypadku konieczne.

***

Do tego incydentu doszło przy pl. Piastowskim w Chorzowie. Na miejsce udał się lokalny dziennikarz, którego poinformowali ludzie.

Oto, co ustalił.

Na szybach okna, w którym została wywieszona flaga Rosji, zamocowane były urzędowe tablice z godłem Polski. Na szybie sąsiedniego okna – następna.

Obok drzwi do mieszkania jest swoista „wystawka”. Ustawiono tam dwa manekiny. Oba mają nakrycia głowy. Jeden starą bluzę.

Na drzwiach wejściowych jest tabliczka z napisem: „zakaz używania telefonów komórkowych”. Znajdujący się na podwórku chlewik, należący do lokatora, zamieniony został w graciarnię.

Na zdjęciu oczywiście inne flaga Rosji. Fot. Wikimedia.

Zarówno sąsiedzi, jak i spółdzielnia mieszkaniowa, pytani o lokatora, mówią: „to trudny temat”.

Sprawę wywieszenia symboli, związanych z rosyjską agresją na Ukrainę, bada policja. Niedawno wprowadzony przepis tego zakazuje.

Za złamanie zakazu grozić może nawet kara pozbawienia wolności. Jednak wydaje się, że w tym wypadku należy poprzestać na interwencji policji, w wyniku której zarówno flaga, jak i symbol „Z” zostały usunięte.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***