Kilkadziesiąt milionów złotych na zakup samochodów pożarniczych dla woj. śląskiego.

Kilkadziesiąt milionów złotych na zakup samochodów pożarniczych dla woj. śląskiego.

2 maja 2022 Wyłącz przez administrator

48 ochotniczych straży pożarnych z regionu otrzymało promesy o łącznej wartości 20 mln zł na zakup samochodów pożarniczych. Dodatkowo 2 mln zł trafi do Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych trafiły do jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin.

– Do Ochotniczych Straży Pożarnych trafiło w ostatnich sześciu latach blisko 228 mln zł, czyli średnio 245 tys. zł na jednostkę. Rekordowe środki i pomoc, o jakiej przez lata mogliśmy tylko marzyć – podkreśla Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Jacek Kleszczewski.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Za UMWŚ, fot. Patryk Pyrlik.