Aktualnie to najważniejsza wiadomość dla wielu kierowców i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej w Katowicach.

Aktualnie to najważniejsza wiadomość dla wielu kierowców i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej w Katowicach.

15 maja 2022 Wyłączono przez administrator

Dotyczy kilku dzielnic. Rusza remont nawierzchni na jednej z kluczowych arterii stolicy województwa. Ruch wahadłowy to konieczność. Prace będą prowadzone w dzień i w nocy.

***

Choć służby na bieżąco przeprowadzają punktowe naprawianie uszkodzeń dróg, to jednak prace na większą skalę są uzależnione od pogody. To właśnie dlatego od pierwszych dni wiosny na katowickich ulicach następuje największa mobilizacja drogowców, którzy mogą wtedy realizować zadania związane z kompleksową naprawą nawierzchni.

W poniedziałek 16 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ulicy Piotrowickiej na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej. Więcej szczegółów poniżej a wcześniej informacja przekazana przez prezydenta Marcina Krupę.

– Miejskie służby wkładają duży wysiłek w doprowadzenie dróg do jak najlepszego stanu po zimie, kiedy to z powodu dużych wahań temperatury najłatwiej o nowe ubytki w drogach. Dodatkowo działają też w miejscach wskazywanych przez mieszkańców oraz radnych. W tym roku przeprowadziliśmy już szereg takich doraźnych napraw, m.in. na ulicy Chorzowskiej, Armii Krajowej, czy Sobocińskiego. Dla zapewnienia komfortu przejazdu, roboty takie odbywają się przy punktowym zawężeniu pasa drogowego, często w weekendy, gdy na ulicach panuje mniejszy ruch – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Nawierzchnia ulicy Piotrowickiej też już wymaga remontu. Liczymy, że zostanie on sprawnie zrealizowany, a po jego zakończeniu znacznie poprawi się poziom bezpieczeństwa oraz komfort podróży – dodaje prezydent.

Na ulicy Piotrowickiej czasowa zmiana organizacji ruchu
W poniedziałek, 16 maja, od godzin porannych w ciągu ulicy Piotrowickiej – na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej – rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu wynikająca z rozpoczynających się tego dnia prac naprawczych nawierzchni.

Prace będą polegały na frezowaniu, wyrównaniu, ułożeniu siatki, warstwy wiążącej i wykończeniu nawierzchni w warstwie ścieralnej i będą wykonywane przez firmę DROGOPOL z Katowic. Ich koszt to ponad 1,35 mln zł.

Będą wykonywane z zawężeniem jezdni z dwóch pasów do jednego. Wprowadzony zostanie tzw. ruch wahadłowy.
Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą wykonawcy wynosi 30 dni kalendarzowych. Jednak w trosce o komfort okolicznych mieszkańców oraz kierowców harmonogram prac został przygotowany tak, by remont zakończyć w dwa tygodnie.

Ulica Piotrowicka to jedna z głównych ulic Ligoty, łącząca Panewniki z centrum Katowic, dlatego plan inwestycji został opracowany z myślą o priorytetowej funkcji tej trasy.

– Ważnym elementem przygotowania inwestycji jest zarówno zapewnienie przejezdności drogi, jak i ułożenie prac tak, by w jak najmniejszy sposób wpływały na komfort mieszkańców. Remont ulicy Piotrowickiej poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszy hałas odczuwany wcześniej przez ludzi mieszkających w okolicznych budynkach – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów – Inwestycja wymaga prowadzenia prac również nocami. Szczególnie uciążliwy może być hałas wynikający z frezowania prowadzonego nocami z 16. na 17. i z 17. na 18. maja, za które przepraszamy mieszkańców i prosimy ich o wyrozumiałość – dodaje dyrektor.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***

 

Za WKS UM Katowice.