11-letnia dziewczynka usiłowała popełnić samobójstwo.

11-letnia dziewczynka usiłowała popełnić samobójstwo.

5 maja 2022 Wyłączono przez administrator

Usiadła na torach, by zginąć pod kołami pociągu osobowego.

***

Do tej próby samobójczej doszło w ostatnich dniach kwietnia. Życie od śmierci dzieliły dosłownie sekundy.

Zwyciężyło życie.

Na komendę policji w Świętochłowicach ktoś zadzwonił mówiąc, że niepokoi go dziewczynka, która spaceruje wzdłuż torów. Osoba ta uznała, że dziecko może usiłować popełnić samobójstwo.

We wskazany rejon natychmiast wysłano policyjny patrol. Dawid Lewicki, dzielnicowy ze Zgody oraz Katarzyna Pieczonka z drogówki zauważyli dziecko, siedzące na torowisku pod wiaduktem drogi DW 902.

Właśnie nadjeżdżał pociąg. Sierżant Lewicki zdołał dobiec do dziewczynki i siłą ściągnął ją z torów. Za moment przejechał tamtędy pociąg osobowy.

Następnie dziewczynką zajęła się funkcjonariuszka. Ostatecznie dziecko trafiło pod opiekę matki.

Przy tej okazji policja przypomina, że dzieci bardziej są narażone na doznawanie krzywdy niż dorośli, dlatego chronią je szczególne prawa. Młode osoby mają również szczególne potrzeby.

Pamiętajmy: ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, dostępny jest pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***