Zlokalizowano sygnały z czterech górniczych lamp.

Zlokalizowano sygnały z czterech górniczych lamp.

26 kwietnia 2022 Wyłącz przez administrator

Trwa akcja ratownicza.
Jest też najświeższa informacja o stanie zdrowia najciężej poparzonych.

***

Jastrzębska Spółka Węglowa informuje o sytuacji w kopalni Zofiówka:

W nocy, pomimo rozlewiska, ratownicy dołożyli jeszcze kolejny odcinek lutni i rozpoczęli wypompowywanie wody z zalewiska w chodniku D4a, gdzie wczoraj wieczorem zlokalizowano sygnały pochodzące z lamp czterech poszukiwanych górników.

W nocy, w rejon zalewiska przetransportowano dwie pompy. O godzinie 3:30 uruchomiono pierwszą, a o 6:00 drugą.
Wcześniej ratownicy potwierdzili przypuszczenia sztabu akcji co do głębokości zalewiska, która wynosi ponad 1,5 metra. W trakcie obniżania lustra wody cały czas wykonywane będą próby poszukiwania zaginionych górników.

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich:

W poniedziałek 25 kwietnia przed godziną 16. do hospitalizacji przyjęto jednego górnika z izolowanym oparzeniem dróg oddechowych.

Tym samym w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich leczonych jest obecnie 21 górników – ofiar wypadku w kopalni Pniówek. Czterech poszkodowanych nadal przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a liczba pacjentów leczonych na innych oddziałach szpitala zwiększyła się do 17.

Dzisiaj zaplanowane są kolejne 3 zabiegi operacyjne związane z oczyszczeniem ran oparzeniowych i aplikacją opatrunków. Pracownia Hodowli Komórek i Tkanek prowadzi już obecnie 3 hodowle komórek skóry dla poszkodowanych górników.

Do chwili publikacji tekstu nie było najnowszego komunikatu JSW o sytuacji w kopalni Pniówek.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Fot. Piotr Sobczak, mat. pras. JSW.