Wielka akcja policji w całym woj. śląskim.

Wielka akcja policji w całym woj. śląskim.

29 kwietnia 2022 Wyłączono przez administrator

Jej celem – bezpieczeństwo pieszych.
Z podanej przez policję statystyki można wyciągnąć wnioski, że pomimo drastycznego wzrostu wysokości mandatów na drogach wcale nie jest bezpieczniej.

***

Piesi, czyli w policyjnym żargonie „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. To ich bezpieczeństwo jest celem dzisiejszej akcji.

Stąd też wszędzie na drogach możemy spodziewać się policyjnych patroli, lecz przede wszystkim tam, gdzie są skrzyżowania czy tzw. zebry.

Policja informuje:

„W województwie śląskim w I kwartale 2022 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowaliśmy wzrost liczby wypadków z udziałem pieszych ze 128 do 157, w których zginęło 19 osób (w zeszłym roku 9).

Ze 125 do 140 wzrosła też liczba rannych w tych wypadkach. Pomimo zauważalnego spadku liczby wypadków z udziałem pieszych w marcu – z 49 do 37, wzrosła niestety liczba osób, które w nich zginęły – z 1 do 6”.

Ta statystyka budzi najwyższy niepokój. Czy to tylko przypadek?

Sądząc po zachowaniach kierowców, którzy szybko zapomnieli, że przekroczenie prędkości dziś bardzo słono kosztuje, wyższe mandaty nie wszystkich skłoniły do ostrożniejszej jazdy.

Dziś spodziewajmy się nie tylko patroli drogówki. Do akcji włączono funkcjonariuszy innych pionów policji a także strażników miejskich.

Policja zapowiada, że dla tych, którzy łamią przepisy, nie będzie taryfy ulgowej. Posypią się mandaty?

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***