Ten pies był głodzony.

Ten pies był głodzony.

19 kwietnia 2022 Wyłącz przez administrator

Ze względu na swój stan stracił wiele zębów, w niektórych miejscach nie miał sierści.

***

Katowiccy policjanci, wspólnie z prezesem stowarzyszenia na rzecz pomocy zwierząt odebrali właścicielowi psa, który był bardzo zaniedbany i głodzony.

Bandziorek ma 7 lat. Kiedy opiekuna psa zapytano, dlaczego zwierzę jest potwornie chude, ten odpadł, że właściwie zajmował się psem. Nie ma sobie nic do zarzucenia.

38-letni mieszkaniec katowickiego Załęża wskazał nawet gabinet weterynaryjny, gdzie Bandziorek miał być leczony. Szkopuł w tym, że w interwencji uczestniczył weterynarz z tego właśnie gabinetu.

Pies nigdy nie był leczony, pomimo licznych schorzeń – najprawdopodobniej wynikających ze skrajnego zaniedbania. Był zapchlony, cierpiał na „słoniowatość” skóry, miejscowe łysienie, łojotok, zapalenie spojówek obu oczu.

Podczas badania weterynaryjnego słyszalne były szmery sercowe i niemiarowe jego bicie, stwierdzono brak wielu zębów i bolesność w okolicy lędźwiowej kręgosłupa.

W trakcie wizyty policjantów, policjanci nie zauważyli, aby pies nie miała miskę z wodą, nie wspominając o karmie. Bandziorka przekazano pod fachową opiekę stowarzyszenia dla zwierząt, która już podjęła się leczenia psa.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Fot. Policja.