Ostrzegamy kierowców – to obraz z jednego z policyjnych dronów, które latają nad naszymi drogami.

Ostrzegamy kierowców – to obraz z jednego z policyjnych dronów, które latają nad naszymi drogami.

27 kwietnia 2022 Wyłączono przez administrator

Nie widzisz go, ale on ciebie widzi.

***

Tym razem dron latał nad przejazdem kolejowym na ul. Bogusławskiego w Bieruniu. Z jego pomocą policjanci sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązującego tam znaku „stop” i linii bezwarunkowego zatrzymania.

Przyglądali się również nadjeżdżającym samochodom pod kątem innego przepisu – mówiącego o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do niestrzeżonego przejazdu kolejowego.

Zarejestrowano 25 wykroczeń. Posypały się mandaty.

Drony są wykorzystywane także w innych miejscach. Na przykład do obserwacji zachowania kierowców nadjeżdżających w pobliże przejść dla pieszych.

Przy tej okazji przypominamy, że drogówka działa również w tradycyjny sposób. Wczoraj widzieliśmy, jak taki patrol zatrzymywał kierowcę jadącego z prędkością około 70 km/h ul. Katowicką w Chorzowie w kierunku Katowic. W tym wypadku policjanci stali niedaleko skrzyżowania przy AKS.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***