Kolejny górnik z Pniówka trafił do Siemianowic Śląskich.

Kolejny górnik z Pniówka trafił do Siemianowic Śląskich.

30 kwietnia 2022 Wyłączono przez administrator

W siemianowickiej oparzeniówce przebywa kilkudziesięciu górników, którzy odnieśli obrażenia podczas katastrofy w kopalni Pniówek. Przyjęto kolejnego.

***

Wczoraj (w piątek, 29.04), po zdiagnozowaniu izolowanego oparzenia dróg oddechowych, przyjęto do hospitalizacji kolejnego górnika z KWK Pniówek.

Stan pacjenta przebywającego na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii poprawił się i został on w dniu wczorajszym przekazany na Oddział Chirurgii Ogólnej.

W chwili obecnej w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich leczonych jest 20 górników. Wszyscy z nich przebywają na oddziałach szpitalnych. 14 z nich ma izolowane oparzenia dróg oddechowych.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***

Fot. Dawid Lach, JSW.