Dziś mija tydzień od tego straszliwego wypadku.

Dziś mija tydzień od tego straszliwego wypadku.

28 kwietnia 2022 Wyłączono przez administrator

Kierowca zginął w płonącym samochodzie. Doszło do niego na drodze, która tylko z pozoru wydaje się bezpieczna.

***

Sposób jazdy mężczyzny prowadzącego skodę wskazywał na to, że ten może być nietrzeźwy. Ktoś poinformował policję.

Gdy policjanci zjawili się na tzw. katowickich Trzech Garbach, ujrzeli przerażający widok. Rozbite auto płonęło. Jego kierowca nie żył.

Jak ustalono, samochó zjechał na przeciwległy pas ruchu. Na szczęście w tym czasie nikt z przeciwnej stronuy nie nadjeżdżał.

Następnie skoda całkowicie zjechałą z jezdni. Uderzyła w betonową konstrukcję podtrzymującą przebiegający nad ulicą rurociąg.

Droga przez pewien czas była całkowicie zamknięta.

Pamiętamy inny straszliwy wypadek, do którego doszło wiele lat temu na tej samej ulicy. Miał on miejsce na krótkim odcinku, gdzie kierowcy jadący od strony Brynowa i Ochojca ku Giszowcowi mają do dyspozycji dwa pasy.

Kierująca samochodem osobowym kobieta nie wiedziała lub zapomniała, że zaraz za betonowym wiaduktem droga się zwęża. I jadąc lewym pasem doprowadziła do czołowego zdarzenia.

Szereg innych wypadków na tej drodze powodowanych jest przez zderzenia z dziką zwierzyną, najczęściej z dzikami.

Miejscami na drodze są gwałtowne obniżenia, spowodowane szkodami górniczymi. Ci, którzy częstą jeżdżą tamtędy, doskonale o nich wiedzą.

Łuk od strony Giszowca przez całe lata był jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Katowicach. Prokuratorzy nazywali go zakrętem śmierci.

Dziś nie dochodzi tam do wypadków. Ze względu na trwającą tam przebudowę i prace ziemne kierowcy muszą tam jechać bardzo wolno.

Lecz na pozostałych odcinkach ul. 73 Pułku Piechoty większość mocno przyspiesza. Są tam ograniczenia prędkości, których mało kto przestrzega.

Kierowcy przekonani są, że tą drogą, na bardzo długim odcinku przebiegającą prosto, bez łuków, zakrętów i skrzyżowań, bezpiecznie można pędzić z wielką prędkością.  To bardzo złudny osąd.

Poniżej zdjęcia wykonane przez policję. Publikujemy je ku przestrodze.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***